Foto: Shutterstock

Rad, jak dosáhnout krásné a zdravé pleti bez chybičky, je nespočet. Už víte, že je potřeba čistit tvář ráno i večer, používat peeling na obličej alespoň jednou týdně nebo nezapomínat na oční krém. Teď si k této pravidelné péči také připište další fígle a dejte sbohem některým z beauty průšvihů.

Chyba #1: Nemyjete si obličej vodou

Pokud ráno vstáváte, aniž byste si umyly obličej vodou, je to velká chyba. Proč? Zatímco v noci  spíte, kožní buňky tvrdě pracují, což znamená, že vylučují toxiny a maz. Během spánku se také přirozeně potíte a ležíte na polštáři, který nemusí být zcela čistý, pokud jej nepřevlékáte každý den. Ranní očista je proto čas na nastartování a přípravu pleti na aplikaci vhodných produktů. 

Chyba #2: Myjete si obličej teplou vodou

Vysoké teploty jakéhokoli druhu mohou jemnou pokožku na tváři podráždit. Horká voda dehydratuje a s vyprahlou pletí chcete začít svůj den. Vlažná až studená voda přispívá k lepšímu čištění (ráno i v noci), a navíc vás dokonale nastartuje. 

Chyba #3: Zanedbáváte své obočí

Pokud jste se nenarodily s přirozeně plným a hustým obočím à la Lily Collins nebo Cara Delevingne, je pravděpodobné, že to vaše bude potřebovat kosmetickou pomoc v podobě tužky. Upravené obočí zvýrazní vaše oči a celkově orámuje tvář. Péči o něj byste proto neměly podceňovat. Tenké čárky nebo úplně vytrhané obočí a místo něj jen černá linka už dávno nefrčí. Stejně jako v ostatních oblastech se i v tomto případě klade důraz na přirozenost. 

Chyba #4: Nepoužíváte podkladovou bázi

Podkladová báze neboli primer funguje skvěle na sjednocení barvy a zakrytí drobných nedokonalostí. 
Většina z nich je vyrobena z tzv. plumpingových ingrediencí jako je kyselina hyaluronová a silikon, které vyplňují vrásky a vytvářejí perfektní základ pro nanášení make-upu. 

Chyba #5: Používáte pudr na celý obličej

V tomto případě platí staré dobré “méně je více”. Pudr je skvělý pomocník pro potlačení lesku obličeje, ale je třeba nanášet ho jen na ty části, které “svítí” nejvíce - čelo, nos nebo brada. Čím více pudru použijete, tím větší důraz vytvoříte na drobné nedokonalosti pleti. 

Chyba #6: Špatně pracujete s tvářenkou

Jsou ženy, které tvářenku nemají ve své kosmetické taštičce, a tím se ochuzují o šťavnatý a zdravý vzhled pleti. Dalším problémem je špatná volba barvy a aplikace. Odstín tvářenky by měl korespondovat s vaší pletí a místo, kam ji nanášet poznáte tak, že přiložíte ukazováček a prostředníček ke kořeni nosu.

Také si přečtěte:

Reklama