shutterstock-405066019.jpg

Slovní fotbal

Osvědčená klasika už několika generací. Dá se hrát s dětmi od cca pěti let. Princip asi není třeba vysvětlovat, ale pro jistotu: hráči se střídají a každý vymýšlí slovo, které začíná na poslední písmeno slova, co řekl předešlý hráč. 

Slovní fotbal je zábavný a navíc ideální pro procvičení a rozšíření slovní zásoby.

Příběh

Vymýšlejte příběh netradičně: každý z hráčů postupně přidává jedno slovo. Díky tomu, že nikdo neví, kam přesně se bude vyprávění posouvat, je tahle hra opravdu legrace.

Kdo první najde

Když už začíná netrpělivost stoupat, vyzkoušejte Kdo první najde. Na cestách s dcerkou závodím, která z nás dřív uvidí pejska, a pokaždé ji to moc baví.

Hra pro lepší paměť

Začněte slovy „Spiderman/princezna/oblíbený zpěvák nebo zpěvačka jel/a na dovolenou a do kufru si sbalil/a...“ (oblíbená pohádková postava nebo osobnost je čistě na vás). Úkolem každého z hráčů, kteří se střídají, je nejen zopakovat tento začátek věty, ale také všechny položky, které přidali hráči před ním + jednu také přidat. Hrající si tak musí zapamatovávat stále se rozšiřující seznam toho, co do kufru přibývá.

Hádání pohádek

Říkejte si vzájemně vtipné hlášky a hádejte, v jaké pohádce zazněly. Skvělým zdrojem jsou například trilogie Já padouch a oba díly Tajného života mazlíčků.

Dobrý tip na závěr: Bobřík mlčení

Pro cesty s dětmi vcelku ideální hra, co říkáte? 

Reklama