profimedia-0691819815.jpg

Foto: Profimedia

To nic, drahá

To nic, drahá (Don’t Worry Darling) je americký psychologický thriller režírovaný Olivií Wild. Zaměřuje se na Alici, ženu v domácnosti z 50. let, která žije se svým manželem v na oko dokonalém vtahu. Brzy ale nabyde podezření, že pečlivě upravený svět kolem ní je jen zlověstná iluze a okouzlující společnost skrývá znepokojivá tajemství.

Herecké obsazení tvoří Florence Pugh, Harry Styles, Gemma Chan, Chris Pine, Olivia Wilde a Nick Kroll.

Film bude v kinech od 22. září.
 
Bílý šum

Nejnovější film Noaha Baumbacha, White Noise. je popisován jako veselý i děsivý, lyrický i absurdní, obyčejný i apokalyptický. Jde o vůbec první film Netflixu, který kdy zahájil filmový festival v Benátkách. Bílý šum dramaticky líčí současnou americkou rodinu a její snahy vyrovnat se s každodenními trabli na pozadí univerzálních záhad lásky, smrti a touhy po šťastném žití v nejistém světě.

Herecké obsazení tvoří Adam Driver, Greta Gerwig, Don Cheadle, Raffey Cassidy, Sam Nivola, May Nivola a Jodie Turner-Smith.

Film bude od 30. prosince dostupný na Netflixu.


 
The Banshees of Inisherin

Na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska sledujeme celoživotní přátele Pádraica a Colma, kteří se ocitnou v nejednoduché situaci. Colm totiž nečekaně jejich přátelství ukončí. Zaskočený Pádraic, kterému pomáhá jeho sestra Siobhán a mladík žijící na ostrově, Dominic, usilují o jeho obnovu. Pádraicovy opakované snahy však jen posilují odhodlání bývalého přítele a když dá Colm zoufalé ultimátum, události rychle eskalují s šokujícími důsledky. Film v Benátkách sklidil patnáctiminutový potlesk ve stoje, zatím nejdelší z toho ročníku festivalu.

Herecké obsazení tvoří Colin Farrell, Brendan Gleeson, Barry Keoghan a Kerry Condon.

Film bude v kinech od 26. ledna 2023.

Velryba

Herec Brendan Fraser si ve své nejnovější filmové roli ve filmu s názvem The Whale (Velryba) zahrál téměř 300kilového chlapíka. Film, který režíroval Darren Aronofsky je adaptací stejnojmenné divadelní hry Samuela D. Huntera. Sleduje příběh otce a dcery, jež se k sobě po letech odloučení snaží znovu najít cestu. Fraser ve filmu hraje otce hvězdy Stranger Things Sadie Sink, který se po ztrátě svého partnera potýká s přejídáním. Podle kritiků je tento filmový návrat Frasera hodný Oscara.

Herecké obsazení tvoří Sadie Sink, Samantha Morton a Brendan Fraser.

Satum premiéry bylo zatím stanoveno na 9. 12. 2022.

werwer.jpg
Foto: Profimedia
 
Blondýnka

Tento životopisný film o Marilyn Monroe, natočený podle stejnojmenného románu od Joyce Carol Oates, odvážně přetváří život jedné z nejtrvalejších hollywoodských ikon, od jejího těkavého dětství jako Normy Jeane, přes její vzestup až ke slávě a romantickým zápletkám. Film proplétá linie skutečnosti a fikce a zkoumá rozkol mezi jejím veřejným a soukromým já.

Herecké obsazení tvoří Ana de Armas, Adrian Brody, Bobby Cannavale, Scoot McNairy a Julianne Nicholson.

Netflix film uvede už 28. září 2022.


 
Věčná dcera

V tomto duchařském příběhu od Joanny Hogg musí dcera ve středním věku a její postarší matka čelit dlouho ukrytým tajemstvím, když se vrátí do svého bývalého rodinného domu, kdysi velkolepého panství, které se stalo téměř prázdným hotelem plným tajemství.

Herecké obsazení tvoří Tilda Swinton, Joseph Mydell a Carly-Sophia Davies.

Datum vydání zatím nebylo oznámeno, ale očekává se, že se do kin dostane ještě letos.

Zdroje. ČSFD, Žena-in, Hello!, Netflix, FIlmový festival v Benátkách Netflixer.cz

Reklama