netf.jpg
Foto: Netflix

Star Wars: Mandalorian

Putování Mandaloriana Star Wars galaxií pokračuje třetí řadou. Kdysi osamělý nájemný lovec Din Djarin se opět shledal s Groguem. Nová republika se zatím snaží galaxii zbavit její temné minulosti. Mandalorian a Grogu společně pokračují ve svých toulkách galaxií a setkávají se při tom nejen s dávnými spojenci, ale také si vytváří nové nepřátele. Na Disney+ bude seriál pokračovat už 1. března.

Sex/Život

Americký seriál Sex/Život, který měl na Netflixu premiéru 25. června 2021, se stal díky velkému počtu sexuálních scén ihned velmi populárním. Je natočen na motivy románu 44 kapitol o 4 mužích od spisovatelky BB Easton, který vypráví příběh ženy v domácnosti jménem Billie, které začne chybět její staré já a život s ním spojený. Do notebooku si začne psát deník, kde detailně popisuje sexuální zkušenosti se svým bývalým přítelem Bradem. Ale čemu osud nechtěl, deník si přečte její manžel Cooper. A tak se Billie na jednu stranu snaží udržet své manželství s mužem, který ji nedokáže sexuálně uspokojit, a na druhou stranu bojuje s chtíčem a erotickými fantaziemi, které prožila s Bradem. Na Netflix už 2. března dorazí druhá řada.

Perry Mason

Los Angeles roku 1931. Zatímco se zbytek země potýká s velkou hospodářskou krizí, tohle město vzkvétá! Ropa! Olympijské hry! Zvukový film! Evangelický zápal! A taky únos dítěte, který se velmi nepěkně zvrtne. Dramatický seriál, inspirovaný postavami z knih spisovatele Erlea Stanleyho Gardnera, sleduje počátky kariéry Perryho Masona, největší právnické legendy americké literatury. Když se Masonovi naskytne jedinečná šance ujmout se případu desetiletí, neúprosná honba za pravdou odhalí roztříštěnost města a dost možná i cestu k obhájcově vykoupení. Druhá řada dorazí na HBO Max 6. března.

Luther: Pád z nebes

Idris Elba si zahraje v celovečerní adaptaci oblíbeného detektivního seriálu BBC Luther, který získal 11 nominací na ceny Emmy. Detektiv vrchní inspektor John Luther je brilantní londýnský důstojník, natolik posedlý svou prací, že je ochoten vydat se i těmi nejtemnějšími cestami a porušit ta nejpřísnější pravidla. V novém filmu sériový vrah terorizuje Londýn, zatímco skvělý, ale zhrzený detektiv John Luther sedí za mřížemi. Pronásledovaný svým neúspěchem při dopadení kybernetického psychopata, který se mu nyní posmívá, se rozhodne utéct z vězení a dokončit svou práci pomocí všech možných prostředků. Na Netflixu od 10. března.


 
Víly z Inisherinu

Studio Searchlight Pictures a scenárista a režisér Martin McDonagh představují nekonvenční film s Colinem Farrellem a Brendanem Gleesonem v hlavních rolích. Přestože jsou maloměstští sousedé Pádraic a Colm dlouholetými přáteli, octnou se ve slepé uličce, když jeden z nich zničehonic jejich vztah ukončí, což má pro oba šokující důsledky. Colm oznámí, že už si s Pádraicem nepřeje mluvit, a trvá na tom, že si při porušení jeho požadavku usekne prst. Navzdory Colmovu neslýchanému jednostrannému prohlášení je však Pádraic odhodlaný přátelství zachránit. Film Víly z Inisherinu, jehož děj se odehrává na pozadí irské občanské války ve 20. letech 20. století, slibuje divákům talentované herecké obsazení, jedinečný příběh a krásné záběry. Na Disney+ bude k vidění 12. března.


 
Světlo a stíny

Fantasy seriál Světlo a stíny vychází z knižní série Griša od izraelsko-americké spisovatelky Leigh Bardugo. Trilogie patří mezi nejprodávanější knihy na celém světě a získala si mnoho fanoušků, zejména mezi mladými lidmi, kterým je také určena. Příběh je zasazen do země jménem Ravka, která je stižena temnotou a obývaná krvežíznivými monstry. Tuto zemi má zachránit dívka, která nikdy ničím nevynikala, ale najednou v sobě objeví zvláštní a nečekané kouzelné schopnosti. Alina Starkov bude mít za úkol sjednotit zemi a stát se grišou – členkou privilegované vrstvy mágů a kouzelníků. Nebude to však mít snadné. Brzy zjistí, že ve hře jsou nebezpečné síly a ve světě magie není nikdy nic takové, jak se na první pohled zdá. Na Netflix nyní míří druhá řada, jejíž ústřední dějová linie by měla navazovat na knihu Bouře a vzdor, nicméně už nyní je jisté, že naprosto věrná knižní předloze nebude. Na Netflix dorazí 16. března.

Boj o moc

Rodina Royových – Logan Roy a jeho čtyři děti – řídí jeden z největších mediálních a zábavních konglomerátů na světě. Seriál Boj o moc sleduje jejich životy poté, co se stárnoucí otec rozhodne ze společnosti odstoupit a jeho potomci zvažují svou budoucnost. Drama, které se odehrává v New Yorku, zkoumá témata moci, politiky, peněz a rodiny. Logan Roy, tvrdý, vlivný a stárnoucí patriarcha, stojí v čele společnosti Waystar Royco, rodinou řízeného mezinárodního mediálního konglomerátu. Žije se svou třetí manželkou, milující a impozantní partnerkou Marciou. Jakmile se Loganovy narozeniny zvrhnou v boj o moc mezi otcem a synem i mezi sourozenci začne stoupat napětí. Royovy děti stojí před těžkým rozhodnutím poté, co vypukne spor o vedení společnosti a rodinná loajalita se začne drolit. Čtvrtá řada seriálu bude na HBO Max dostupná od 23. března.

Přízeň

Adaptace románu Kindred od Octavie E. Butlerové líčí příběh Dany James, začínající mladé černošské spisovatelky, která se zbavila rodinných závazků a přestěhovala se do Los Angeles. Je odhodlaná začít žít a budovat svou vlastní budoucnost. Než se však stihne zabydlet v novém domově, je násilně vtahována do minulosti. Objeví se na plantáži z devatenáctého století, na místě pozoruhodně a úzce spjatém s ní a její rodinou. V tomto žánrově netradičním příběhu o svazujících poutech se Daninou minulostí i přítomností proplétá mezirasový románek a čas běží, zatímco se ona snaží čelit tajemstvím, o nichž neměla ani tušení. Seriál uvede Disney+ 29. března.

Zdroje: Disney+, HBO Max, Netflix, Netflixer.cz