Degustačním centrem festivalu budou vinné bary Vinograf na Senovážném náměstí a v Míšeňské. Po celý týden zde bude možné po skleničkách ochutnat Championy a devadesátibodová vína Prague Wine Trophy.

Více informací naleznete zde.

Galadegustace

Vyvrcholením festivalu bude již dvanáctá Galadegustace medailových vín Prague Wine Trophy ve středu 30. ledna 2019 od 16 do 20 hodin v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí v Praze. Bude zde k ochutnání více než 500 vín medailistů Prague Wine Trophy. Vinaři a dovozci se zde představí osobně, přijede i řada zahraničních vinařů. Vstupenky v ceně 1000 Kč jsou v prodeji v síti Ticketmaster. Na Galadegustaci se mohou představit pouze medailisté Prague Wine Trophy, účast si nemůže zaplatit žádný vinař ani dovozce, který v soutěži nezískal medaili. Díky tomu si Galadegustace v průběhu let vybudovala pověst jedné z nejlepších vinařských akcí v Praze.

Prague Wine Trophy 2018     

Festival Prague Wine Week je každoročním vyvrcholením prestižní mezinárodní soutěže vín Prague Wine Trophy, která se odehrává v Praze ve čtyřech kolech ročně od roku 2007. Mezinárodní porota soutěže je složena z vinařů, obchodníků s vínem, someliérů a novinářů. Domácí a zahraniční vína se soutěže účastní v podobném poměru, v jakém jsou zastoupena na českém trhu s vínem. Hodnocení probíhá jedinečnou srovnávací metodou, kdy jsou vína hodnocená ve flightech po dvaceti vínech stejné odrůdy třikrát za sebou, jsou porovnávána vzájemně mezi sebou a sleduje se jejich vývoj. Díky tomu je medaile Prague Wine Trophy mezi odbornou veřejností velmi uznávaná, je považována za známku kvality a využívána jako marketingová podpora pro propagaci kvalitního vína.


Dvanáctého ročníku soutěže se v roce 2018 zúčastnilo 1646 vín, o 3 % více než v předchozím ročníku. Některou z medailí získalo 106 vinařství a dovozců, o 3 více než loni. Cenu Jindřicha Duška za rok 2018 pro nejlepší vinařství absolutně získalo s 87 medailemi Zámecké vinařství Bzenec. Na druhém místě se umístilo s 85 medailemi CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a na třetím místě Vinařství Štěpán Maňák se 41 medailemi. Nejvíce medailí z dovozců získal Adveal (82 medailí), na druhém místě je FANDA group s 54 medailemi a na třetím Alifea se 44 medailemi. Ze zahraničních vinařství přihlášených přímo získala nejvíce medailí Karpatská perla (30 medailí), Martin Pomfy – Mavín (28 medailí) a Ing. Josef Repa - repa winery (27 medailí). Nejlepším zahraničním vinařstvím přihlášeným dovozci se stalo vinařství Les Grands Chais de France s 21 medailemi (dovozce United Brands), následované vinařstvím Stellenrust se 17 medailemi (dovozce FANDA group) a vinařstvím Grans Fassian s 11 medailemi (dovozce OHMS). Prague Wine Trophy uděluje zúčastněným vinařstvím rating. Ten nejvyšší, 5 hvězdiček, získalo v tomto ročníku 39 vinařství s průměrem tří nejlepších vín 90 a více bodů.

Reklama