Čtenářka Bohuša na kole od jedné příhody z dětství nejezdí. Na kolo zcela zanevřela a raději chodí pěšky. Děkuji Vám Bohušo za příspěvek. Když jsem jej četl, běhal mi mráz po zádech.

Začátek prázdnin...ukončila jsem první třídu a nemohla se dočkat dovolené,v té době to byl pro nás luxus-Zemplínská šírava-týden pod stanem. A tak den před odjezdem jsem jela s maminkou do 6 km vzdálené vesnice na kole pro domácí vajíčka,aby jsme měli na dovolenou přilepšení v podobě domácích vajíček.

Cesta tam proběhla bez větších komplikací,šlapala jsem jako o život. U známých jsme se trošičku zapoměli,a tak domů jsme jeli už se šeřilo. Maminka vybavená košem na řidítkách,ve kterém se usmívalo 50-desát vajíček. Jela jsem před maminkou,a ta protože jsem se pořád po ní ohlížela mě začala zpívat. Když zpěv ustal ohlídla jsem se po mámě a najednou se mě kolo na šutolině podvezlo a už jsem ležela.

Maminka za mnou už nestačila zabrzdit a v kosmické rychlosti přeletěla přes řidítka ...letěla hodně daleko a její ukrajina taky. Košík s vejci vyletěl do vzduchu a vajíčka lítali nekontrolo aně kolem. Vím,že jsem se bála pohnout a jenom jsem zašeptala: „Mami žiješ?“ Když se ozvala ohromně se mě ulevilo,ale ta podoba maminky se úplně změnila....silniční lišej byl tak velký,že jsem se maminky až lekla-z brady ji trčeli šutry a vaječná spoušť na cestě byla hrozivá. Začali jsme se sbírat ze země,ale šlo to těžko.

Domů jsme se pomalu doplazili,tatínek byl v šoku,co se to domů vrátilo. Dvě zbědované ženské bez vajec i kol a v žalostném stavu. Ihned nás dovezl na pohotovost a výsledek byl takový,že mamču tato jízda stála dva vyražené zuby,sjetá tvář a zlomená ruka. Já vyvázla jenom s oděrky,ale s vědomím,že kolo nechci do konce života ani vidět.

A to jsem splnila,raději chodím,než jezdím na kole,protože s kolem se od té doby nekamarádí. 
P.S. a z té dovolené nebylo NIC...a z vajíček už vůbec ne.

Bohuša


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama