O žluté se říká, že je to barva povzbuzující, osvobozující, harmonická a uvolňující. Navíc působí vesele a otevřeně. A tak ji fofrem zařaďte i vy do svého šatníku! Poradíme vám, jaký odstín se hodí k vašemu typu pleti.

žlutá

...navíc, žlutá se perfektně hodí k sezoně jaro a léto, nemyslíte? A podobně, jako je tomu u béžové, i tato barva vyžaduje trochu citu. Z jednoduchého důvodu: existuje hned několik odstínů, které naší pleti budou úžasně lichotit, ale klidně se i snadno postarají o to, abychom v ní vypadaly bledě, nemocně a nevýrazně. A to určitě ani jedna z nás nechce.

Když je vaše pleť neutrální až teplá

Pokud jste spíše meruňkový až zlatavý typ, rozhodně sáhněte po teplých odstínech žluté. Jaké to jsou? Připomínat vám budou ananas, zapadající slunce nebo třeba pampelišku. Nic nezkazíte ani sytě zlatou barvou.

yellow

Když je vaše pleť spíše tmavší

Této pleti nejvíce sluší dva typy žluté – kanárkově žlutá a hořčicová. S nimi nikdy nešlápnete vedle! A navíc se zejména díky té hořčicové vrátíte do oblíbených módních „sedmdesátek“.

yellow

Když je vaše pleť neutrální až světlejší

Ženám s tímto typem pleti nejvíce lichotí světlé odstíny – jemné máslové, vanilkové a krémové. A pokud se budete chtít odvázat, sáhněte po zlaté, studené barvě.

yellow

Tipy&triky

yellow

  • Máte-li pocit, že žlutá není nic pro vás, začněte zlehka - s doplňky. Žluté páskové sandálky nebo malá kabelka přes rameno je super volba.
  • Krok číslo dvě pak může být volba a umístění žlutého kousku. Nejjednodušší způsob, jak si žlutou zařadit do šatníku, je, že ji budete nosit v dolní části těla – tedy ve formě kalhot, šortek nebo sukně.
  • Pokud si nejste jistá svým odstínem pleti, jděte do obchodu, vezměte si pár různě žlutých vršků a před zrcadlem si je přikládejte k obličeji. Ta, která vás zvýrazní, rozzáří nebo dodá jiskru, je ta vaše.
  • Pod žluté oblečení, které je z jemnějších materiálů, vždy noste neutrální prádlo v tělové barvě. Bílá je pod takovými věcmi velmi výrazná.
  • Tuto sezonu vsaďte na tyto kousky: maxi boho šaty, culottes, velké kolové sukně nebo šaty a topy s volány.

Nezapomeňte si přečíst: