Nemusíte se tuto sezonu loučit s oblíbenou černou nebo šedivou, přesto, dominantními barvami se letos staly dvě výrazné barvy – červená a zelená. Obě mají nepřebernou škálu odstínů a vás budou bezpečně bavit. Ale pěkně krok po kroku... Jak nosit 50 odstínů zelené?

greenAmerická společnost Pantone pro rok 2017 měla v barvě roku jasno, stala se jí zelená. Je pozitivní, evokuje přírodu, svěžest, energii a naději. Sluší blondýnkám, brunetkám i zrzkám, hodí se na studentku, mámu v domácnosti i upracovanou workoholičku. Takhle barva vám zkrátka bude slušet.

Khaki je zpět

K tomu, abyste oblékly khaki barvu, nepotřebujete nastoupit do armády, stačí vám, když s ní budete zacházet s citem a máte vyhráno. Khaki slaví comeback s pravidelnou přesností. Je to barva vojáků, milovníků paintballu, rybářů a sběračů hub. Tato směsice hnědé a zelené přišla na svět roku 1848 v Indii a od své oblíbenosti kvůli kamuflážním schopnostem u military spolků statečně zabrousila do módního světa.

green

Výhoda tohoto odstínu? Snese se prakticky se všemi zemitými odstíny jako je žlutá, hnědá nebo třeba bordó. Vypadá nejlépe na kouscích, které vám vojenskou tématiku nepřipomenou ani náhodu. Vsaďte na šaty, elegantní overal nebo pouzdrovou sukni. Pokud vás přeci jen zaujme tolik oblíbená parka, nezapomeňte ji něčím „srazit“ - krajka, satén nebo pletenina vám s tím pomůže perfektně!

Čím výraznější, tím lepší

green

Pokud projdeme celou škálou zelené, odrazíme se od khaki, olivové a zelené připomínající drahé kamení, které je tou nejluxusnější podobou, dostaneme se až na samotný konec, k ostrému, extra výraznému až jedovatému odstínu zelené. Ten na první dobrou ruku v ruce s podzimem neladí, ale nenechte se zmást, ono totiž takový jedovatý huňatý pletený svetr, do kterého se zachumláte až po nos, zkombinujete ho s oblíbenými džíny a šněrovacími botami, vám vykouzlí úsměv na rtech jen proto, že nezapadnete do sezonního davu a vykročíte po pozitivní módní vlně.

green

A přeci jen, pokud se na takové odstíny zelené necítíte, dejte šanci alespoň doplňkům!

Zdroj fotografií: Profimedia, shutterstock.com

Nenechte si ujít:

Reklama