60b9fa03a72c5profimedia-0613919428.jpg
Foto: Profimedia

Většina z nich už zastává role babiček, ale rozhodně ne v tradičním slova smyslu. Pryč jsou doby, kdy žena po padesátce nasadila na hlavu šátek a začala šetřit na pohřeb. Za to, že mohou být i ženy po padesátce sexy, bojuje trojice modelek. Každá po svém. Elizabeth Hurley se fotí na sociálních sítích v plavkách, které sama navrhuje. Pavlína Pořízková se nechala vyfotit na obálku československé verze Vogue a na svém Instagramu a v amerických talk show často mluví o stereotypech souvisejících s věkem.

Helena Christensen (narozena 25. prosince 1968) je dánská supermodelka a fotografka. Je bývalým andílkem Victoria’s Secret, návrhářkou oblečení a královnou krásy. Byla také spoluzakladatelkou a původní kreativní ředitelkou časopisu Nylon a podporuje financování organizací zabývajících se rakovinou prsu a dalších dobročinných organizací.

Helena Christensen se nechala vyfotit pro značku Coco de Mer ve spodním prádle a ukázala, že má postavu stejnou jako ve třiceti. Jde rozhodně o nejodvážnější fotografie, které jsou z tohoto období jejího věku k vidění, ale rozhodně ne první. Na svém instagramovém profilu sdílí často fotografie v jednodílných plavkách, v devadesátých letech se nechávala fotit téměř nahá na pláži. Intimní partie jí zakrývaly pouze mušle.

Zdroj informací: Vogue, Fashion Gone Rogue

Reklama