Užijte si pečení jako v televizní show 

Již samotné pečení a příprava na velikonoční hody jsou součástí oslav. Pusťte se do toho s kamarádkami. Každá si připravte jeden recept, který naučíte ty ostatní. Předem si sestavte seznam ingrediencí, které si má každá zajistit, a zkuste společné pečení přes videohovor. Spojíte zábavné s užitečným. Nezapomeňte si během příprav vychutnat i svůj oblíbený vaječný likér, který využijete i do receptů.

Experimentujte s pohoštěním

Pojměte velikonoční pohoštění trochu jinak. Připravte například jednoduchý a rychlý dezert s banánem a vaječným likérem. 

image.pngFoto: Shuuterstock a Palírna U Zeleného stromu

Budete potřebovat: 

  • 1 dc likéru Vaječný sen
  • 50 ml smetany ke šlehání
  • 2 banány 
  • 250 ml zakysané smetany
  • Čokoládový sirup
  • Strouhanou čokoládu a oplatky na ozdobu

AnyvDhCQ.jpgPostup: 

Ze sladké smetany vyšlehejte šlehačku. Pak do vysokých pohárů střídavě vrstvěte zakysanou smetanu, banány nakrájené na kolečka a šlehačku. Vše prokládejte trochou vaječného likéru a čokoládového sirupu. Tím vykouzlíte krásný barevný přechod. Nahoru podle chuti nastrouhejte trochu čokolády a zapíchněte oplatku. Můžete hned servírovat. 

Koledu schovejte doma

V anglosaských zemích místo tradičního koledování schovávají koledníkům vajíčka a čokolády po zahradě. Kdo říká, že by taková zábava měla být určena pouze dětem? Poschovávejte doma nebo na zahradě svému partnerovi či dalším lidem ze společné domácnosti vajíčka, čokolády nebo lahev vašeho oblíbeného likéru, který si pak po úspěšném „lovu“ můžete společně vychutnat. 

Zorganizujte velikonoční závod

I když letošní Velikonoce strávíte pouze v rodinném kruhu, vyzkoušejte některé z velikonočních her. Závod, kdo dřív nosem dostrká vajíčko do cíle, nebo běh s vajíčkem na lžíci. Vítěze pak nezapomeňte odměnit! 

Inspirujte se v Norsku a přichystejte si večer plný kriminálek

Pokud vám velikonoční veselí nic neříká, vyzkoušejte norské tradice. V Norsku totiž Velikonoce slaví tím, že si pouští nebo předčítají kriminálky. Říká se tomu paskekrimmen a tradičně v televizi neběží nic jiného než detektivky, a dokonce i v cukrovinkách naleznete vytištěné krátké příběhy. Inspirujte se, připravte si zásoby dobrého jídla a pití a užijte si maraton všech možných kriminálek. 

Reklama