shutterstock-1568859463.jpg

Noste monochromatické outfity

Monochromatické outfity jsou trendy a to je pro ženy, kterým příroda nenadělila příliš dlouhé nohy, dobře. Nosit oblečení v jedné barvě vytváří jednu linii od hlavy až po paty, což vizuálně prodlužuje linii vašeho těla. Nejen tedy, že budete vypadat vyšší, ale i vaše nohy budou vypadat štíhlejší a delší. Pravidlo platí pro jakýkoliv odstín. Samozřejmě u těch tmavých platí, že k tomu všemu zeštíhlují!

Mohlo by vás zajímat: Pleteniny jsou in! Zachumlejte se na podzim do trendy svetrů

Správná obuv

Součástí monochromatického looku by měly být i boty. Když budou ve stejném odstínu jako kalhoty, prodlouží vám nohy do nebeských výšin. U bot samozřejmě platí, že čím vyšší podpatek tím lepší, ale myslete na to, že ne každý vám opticky prodlouží nohy. Často požadovanou službu nesplní například platformy nebo boty na klínku. Ideální jsou boty na vyšším podpatku se zvýšenou platformou na nártu. Skvěle prodlouží nohy také nude lesklé lodičky do špičky, především v kombinaci s krátkou sukní či šortky. Vyhněte se řemínkům na kotníku, díky nim vypadají nohy kratší. Další z bot, které opticky prodlouží nohy, jsou trendy kozačky nad kolena. Čím vyšší tím lepší. K nim minisukni do tvaru písmene A.

Pouze vysoký pas

Doufejme, že se do módy nikdy plně nevrátí bokové kalhoty. Všechny ženy s ne příliš dlouhými nohami v nich vypadaly směšně. Čím vyšší pas tím je vizuálně vyšší linie od pasu k nohám. Jde o takový optický klam. Vaše tričko či svetr by pak vždy měly končit v místě, kde sukně nebo kalhoty začínají. Aby vám nenastydly ledviny, nebojte se nosit tílko. Když zvolíte kalhoty se širokými a nohavicemi dlouhými až téměř na zem a k tomu podpatky, budete vypadat, jako když chodíte na chůdách! Bonusem by byly snad ještě svislé pruhy.

Mohlo by vás zajímat: Trendy boty na zimu 2020: Obujte se stylově do chladného počasí

Délka sukně

Sukně může být téměř jakékoliv délky jen ne ta končící těsně nad koleny či těsně pod koleny. V takovém případě si z nohou uděláte malé špalíčky. Volte raději sukně do pasu až na zem, nebo třeba v případě, že máte štíhlé nohy, mini do tvaru písmene A.

Jak to ty celebrity dělají…

Jste oblečená podle zásad, ale na fotkách stále vypadáte jako krátkonožka? Říkáte si, jak je možné, že co influencerka, to dlouhé nohy. Přitom když se podíváte například na běžné fotky zachycující některé celebrity, na nich už nemají nohy bizarně dlouhé k poměru těla, ale zcela normální. Může za to správná pozice a někdy i širokoúhlý objektiv. Receptem je na fotce vystrčit jednu nohu co nejblíže objektivu, mít ji do špičky a někdy i třeba zvedlou ze země, jako byste dělala krok a při tom se zaklonit dozadu. Fotograf zase musí celý záběr fotit z podhledu a nejlépe širokoúhlým objektivem. Výsledná fotografie sice vypadá nepřirozeně, ale své vysněné nohy na nich budou mít i ty nejmenší z nás.

Reklama