1. Sluníčko může vyvolat v kůži chemické reakce

Sluneční záření podporuje v těle tvorbu vitamínu D, který je potřebný mj. pro mineralizaci kostí. Má také pozitivní účinky na psychiku, ale zároveň může být rizikovým pro zdraví pokožky. Nejčastější je spálení či sluneční alergie. Víte, že spálení je vlastně zánět kůže? V těle dochází k obranné reakci a uvolňuje se histamin. Tato látka způsobuje kožní reakce, například svědění kůže, zarudnutí a citlivost. Antihistaminika ve Fenistil gelu blokují jeho účinky, a tím poskytují úlevu od běžných příznaků spálení sluncem.

2. Opálený vs. Alabastrový odstín kůže

skinTmavá kůže byla už v antice považována za symbol chudiny. Bohatí, kteří nemuseli těžce pracovat venku a nechtěně se opalovat, zvýrazňovali bělost své pokožky, a dokonce si kreslili modré žíly. V Asii tento trend trvá do dnes, k sehnání jsou bělicí deodoranty, krémy i make-up.

3. Co se děje po štípnutí od komára?

Krev sající hmyz může velmi znepříjemnit nejednu rekreaci. V létě jsou u nás nejběžnější komáři. Víte, co se děje po napíchnutí pokožky jeho sosákem? Imunitní systém těla vyhodnotí komáří sliny jako cizí látky a spouští obranné reakce v podobě uvolnění histaminu. Histamin vede k podráždění nebo zánětu kůže a často také ke vzniku vyrážky. Poštípání pak obyčejně několik hodin či dní svědí. Pokožku ale můžete rychle zklidnit Fenistil gelem s protisvědivým a navíc i chladivým účinkem.

4. Svědění je otravné a je na nic

Příčin svědění může být nepočítaně – alergie, stávající kožní problémy, reakce na potraviny… Přirozená reakce je poškrábat podrážděné místo. Kromě krátkodobé úlevy však škrábání nepřináší žádné výhody. Ke všemu se mohou porušeným povrchem do těla dostat škodlivé látky. Léčba pomocí antihistaminik poskytuje úlevu. Lehce k sehnání je třeba Fenistil gel. Přetrvávající podráždění či svědění kůže je potřebné vždy neodkladně konzultovat s lékařem.

5. Baktérie: škodiči nebo pomocníci?

Lidské tělo je osídleno mnoha druhy bakterií. Podle časopisu Science jich je může na kůži být přes 200 druhů. Nějaké bakterie má úplně každý, avšak nikoliv stejnou sbírku. Její složení se liší také podle kyselosti, vlhkosti a kožního mazu. Většina bakterií je naprosto neškodná a mnohé nám dokonce prospívají. Nyní se trend přílišné čistoty obrací a bakterie (či dokonce paraziti) se využívají k léčbě.

Více informací na: www.fenistil.cz

fenistil

Zdroj fotografií: Fenistil/Shutterstock

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Fenistil 1 mg/g gel je lék na použití na kůži. Obsahuje dimetindeni maleas.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. ©2017 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence

Datum přípravy materiálu: 9/2017, ZINC: CHCSK/CHFENI/0012/17b

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Reklama