Módní stylista je vlastně takový psycholog. Je to člověk, který by vás měl poznat do té míry, že i bez vaší asistence dokonale odhadne, co by do vaší skříně mělo patřit. A měl by vám umět dobře poradit, rozmluvit módní nešvary a naučit vás cítit módu jako kreativní hru, ne jako každodenní nutnost. 
Ale i stylisté si ke svému klíčovému šatníku museli dojít. A tak teď vědí, že do některých věcí se zkrátka a dobře nemá smysl pouštět. Jaké módní kousky to jsou? 

“Rychlá” móda
5f2ab5061363eobrazek.png

Omezit nákupy módy z řetězců, která je většinou vyrobena ze syntetických materiálů a často šitá “horkou jehlou”, by měl být úkol každého z nás. 
Ve skutečnosti totiž většina levných značek používá velké množství chemikálií a produkuje spoustu škodlivého odpadu při šití a výrobě svých levných, ale trendy návrhů. Je proto mnohem lepší dát takovým nákupům sbohem a raději investovat do kousků kvalitních, dobře šitých a z materiálů, které za to opravdu stojí a daný kousek se vám nerozpadne po druhém nošení. 

Bílé skinny jeans
5f2ab583005c0obrazek.png

Bílá je lichotivá barva. Sluší každému bez rozdílu věku nebo konfekční velikosti. Ale je náročné tuto něžnou barvu udržet stále zářivou a bez chybičky.
Co se však týká bílých kalhot, skinny džínám říkáme ne. Proč? Protože mohou uškodit i těm nejkrásnějším nohám nebo pozadí. A to je velká škoda. A také proto, že v kombinaci s upnutým topem je to příliš prvoplánový outfit. 
Možná proto se mnoho stylistů shoduje na tom, že když bílý denim nebo jiný typ kalhot, tak ve volnějším střihu. Proto raději vsaďte na trendy baggy jeans v bílé a doplňte je třeba o černý krajkový top.

Stejné věci v různých barvách
5f2ab5d58dc54obrazek.png

Je zcela přirozené, že si některé oblečení zamilujete do té míry, že byste je nejraději nosily pořád. A pokud si v nějakém střihu cítíte perfektně, pravděpodobně se ho nebudete chtít vzdát. Není to ale nuda? Nebylo by lepší zkoušet občas nové věci a neplnit skříň stejnými kousky jen v různých barách? Tuto strategii si nechte jen na věci jako jsou jednobarevná trička nebo tílka. U šatů, kabátů či sukní vsaďte na kreativnější notu. 

Vše, co je super trendy

5f2ab6a6ccd34obrazek.png
Pokud podléháte snadno módnímu tlaku a ve vaší skříni pak končí všechny aktuální trendy sezony, a to i ty nejvíce extravagantní, není to správná cesta. Ne každý trend je totiž vhodný pro každého. Pokud se vám cyklistické šortky nelíbí, nekupujte si je jen proto, že v nich vidíte ženy okolo vás. Ugly shoes se nehodí k vašemu stylu, a přesto je vlastníte? Prodejte je. Nad nákupy trendů uvažujte, buďte rozumné a raději kupujte takové oblečení a doplňky, které se k vám opravdu hodí a vy víte, že je opravdu unosíte.

Nepohodlné boty

5f2ab724d3142obrazek.png
Vlastní je pravděpodobně každá žena - boty, které vás bolí už při pohledu na ně. Nekupujte si proto boty bez zkoušení, anebo, jedná-li se o online nákup, doma je opravdu otestujte a případně vraťte. Zejména boty na podpatku si zaslouží, abyste v nich před tím, než si je koupíte, ušly pár kroků. Pokud se budou zadírat do kůže, cítíte, že vás tlačí nebo škrtí, nekupujte si je. 

Také si přečtěte:

Reklama