5e5e38195c87bobrazek.png
Nejblíže z Česka je skiareál 3 Cime, který vznikl spojením sedmi menších středisek pod nejkrásnějším masívem Dolomit s názvem 3 Cime (tři vrcholy). Celkem 110 kilometrů sjezdovek a 5 vrcholů spojuje „Giro delle Cime“ tedy cesta po vrcholech. Dohromady má 34 kilometrů a lyžaři při ní překonají 5600 výškových metrů. Projedou Monte Elmo – Helm, Stiergarten, Croda Rossa – Rotwand, Monte Croze – Kreuzberg a odlehlou lyžařskou oblast Val Comelico. Do té bohužel nevede vlek ani lanovka, a tak je nutné využít skibus. Cesta přitom vede i po „skiweg UNESCO“, tedy pozvolné, někdy i stoupající sjezdovce s úchvatnými výhledy na panoramata Dolomit. Pokud ale nejste závodní lyžaři, těžko vydržíte lyžovat celý týden od rána do večera.
5e5e38320ad18obrazek.png

Máme pro vás 5 tipů, co dělat místo lyžování
5e5e3840b188bobrazek.png

Krmení sobů
Přímo na vrcholku hory Rotwand stojí obří sněhuláci a mini ZOO se soby. Krmení sobů probíhá každé pondělí od 2 hodin odpoledne. Děti dostanou islandský mech a sobí bonbóny a můžou krmit soby přímo z ruky. Zážitek včetně nádherné kulisy Dolomit v pozadí je zdarma.

Sáňkování
Po krmení sobů se můžete vyrazit na sáňky. Právě z Rotwandu vede pět kilometrů dlouhá sáňkařská dráha s převýšením 700 metrů, která se klikatí podél sjezdovek, střídá zelený les s širokými výhledy a končí až u spodní stanice lanovky v Moos. Sáňky si můžete půjčit za 8 euro na půl den přímo u nástupní stanice v Moos. Nahoru vyjedete kabinkou s normálním skipasem.

Tanec roleb
Chcete zažít večer po lyžování trošku adrenalinu? Za 200 euro se můžete na hodinu stát rolbařem. Hodinu můžete sedět na předním sedadle rolby a dívat se na úpravu nejprudší sjezdovky v Itálii. Zavěšeni na laně v obřím stroji si opravdu můžete chvíli připadat jako akční hrdinové. A ráno pak můžete zkontrolovat, jestli jste práci neodbyli.

Výlet na elektrokolech
Už jste někdy vyzkoušeli jízdu na elektrokole? A jízdu na sněhu? Nikdy, tak ve středisku 3 Cime máte možnost vyzkoušet obojí najednou. Po lesní cestě se na elektrokole dá dojet třeba do krásného průsmyku Kreuzbergpass. A víc než fyzičku přitom člověk procvičí rovnováhu. Jízda ve sněhu má i na dvou kolech rozhodně své kouzlo.

Luxusní lázně pod největšími slunečními hodinami na světě
Ve středisku 3 Cime si můžete užít luxusní lázně přímo pod největšími slunečními hodinami na světě. Fungují tedy jen 5 hodin denně a letní čas jejich přesnost trochu nabourává. Číslovky nahrazují vrcholky hřebenu Meridiana a místo ručičky ukazuje hodiny slunce, které nad nimi prochází. Právě podle masivu se jmenují také lázně „Meridiana Spa“. Lázně najdete v kempingu CaravanPark Sexten. Kromě místa na parkování obytek a karavanů, tady ale mají i klasické pokoje, chalety nebo luxusní domky v korunách stromů s vlastní saunou a vířivkou.

Reklama