Foto: Shutterstock

Pokud máte jemné nebo tenké vlasy, je volba účesu to nejdůležitější. „Boby, loby, dlouhé vlasy zastřižené do jedné délky, pixies… tyto účesy se k takovým vlasům hodí nejlépe,“ vysvětluje kadeřník celebrit Ted Gibson. Důležité také je, vyhnout se přípravkům, které vlasy zatíží.
 
„Nejhorší chybou, kterou lidé s jemnými vlasy dělají při stylingu, je používání těžkého kondicionéru nebo těžkých olejů na vlasy. Díky nim vypadají jemnější vlasy nejen rychleji mastné, ale brání jim i v objemu a nadýchanosti. A nezáleží na to, jak strategicky je zrovna máte ostříhané," říká Gibson dle magazínu Who What Wear.

A jaké jsou tedy nejlepší účesy pro jemné vlasy, díky kterým si ostatní budou myslet, že máte více vlasů, než ve skutečnosti máte?
 
Měkký tupý řez s lehkým vrstvením

Aby vlasy vypadaly co nejsilnější a nejobjemnější, je dobré je mít přibližně ve stejné délce. Ale můžete si dovolit i lehké vrstvení. Nemusíte mít nutně krátký sestřih, klidně si dopřejte vlasy až na ramena nebo kousek dál. „Doporučuji tupý účes s lehkým vrstvením na spodní straně. Vepředu by mělo dojít ke strategickému tvarování obličeje, které by mělo začínat kolem brady a jemně být propracováno po celé délce,“ radí zkušený kadeřník slavných Cervando Maldonado.

Foto: Profimedia

Bob nebo kratší lob

Elegantní tupý bob nebo lob jsou jedněmi z nejstrategičtějších účesů pro ty, kteří mají jemné nebo řídké vlasy. Tento sestřih nejenže přidá na objemu vašim vlasům, ale také dodá styl jakémukoliv outfitu ať už v rovné nebo zvlněné verzi. Navíc se objem zvětší vždy, když uděláte mírný pohyb, protože se do pohybu dají i vlasy. Nejobjemněji vypadají, pokud sedí nad límcem.

Foto: Profimedia

Vlasy v jedné délce

Jednou chybou, kterou lidé s jemnými vlasy dělají, je, že je nechávají příliš dlouhé nebo si je nechávají příliš sestřihat, protože si myslí, že budou vlasy vzdušnější. To je ale omyl. V tomto případě je daleko lepší zastřihnout všechny vlasy do jedné délky. Ať už jde o bob nebo délku vlasů na ramena, budou rozhodně vypadat bohatší.

Foto: Profimedia

Full pixie neboli plnější skřítek

„Full pixie je skvělý účes pro jemné vlasy, protože pomáhá dodat vlasům plnost,“ vysvětluje kadeřnice celebrit Ursula Stephen. „Klasický pixie má spoustu vrstev a tím snižuje hustotu vlasů. V tomto případě jde však o plnější pixie, který vytvoří větší objem,“ dodává. Navíc je tento střih nenáročný na údržbu a vyžaduje minimální styling. Až půjdete ke svému kadeřníkovi, požádejte o „plný“ nebo „hustý“ pixie střih s minimálním vrstvením.

Foto: Profimedia

Dlouhý lob

Těm ženám, které mají jemné vlasy a hledají něco mezi dlouhými vrstvenými nebo krátkými tupě střiženými, kadeřník Andrew Fitzsimons doporučuje účes střední délky s jemným vrstvením. Chybu neuděláte ani jemnými plážovými vlnami. Tento účes vypadá dobře na všech a je skvělý především na letní období.

Foto: Profimedia

Reklama