shutterstock-1503636488.jpg

Foto: Shutterstock

Tvářenku vybírejte podle barvy pleti. Světlým typům budou slušet odstíny růžové a broskvové. Tmavší typy zvýrazní tvářenky v hnědých, ale i červených odstínech. Obecně platí, že čím tmavší pleť, tím tmavší tvářenka.

Nanášení tvářenky není tak jednoznačné, řídit byste se měla tvarem obličeje. Pokud máte obličej kulatý, nanášejte tvářenku od spánků dolů, abyste ho zúžila. Hranatý obličej bude chtít nanést barvu pod lícní kosti směrem ke spánkům. Pro širší obličeje zase volte svislé nanášení a pro užší vodorovné.

Tvářenky budou navíc trendem v líčení i během podzimu a zimy 2022/2023. Dnes už neplatí, že tvářenka je pouze na tváře. Můžete ji použít i místo očních stínů. Dodá to vaší pleti přirozený a mladistvý vzhled. Tuhé tvářenky pak můžete vyzkoušet i na rty. Na podzim se o slovo budou hlásit jasnější a teplejší barvy.

Pro přirozené líčení vyzkoušejte aktuálně velmi trendy „podmalbu“. Jde o aplikační techniku používání krémových bronzerů a tvářenek pod make-up, což pomáhá vytvořit přirozenější efekt. Produkt pod make-upem hezky splyne s vaší pletí.

A tady jsou tvářenky, které jsme vyzkoušely v poslední době my v redakci:

Shellie WANDERful World od Benefit Cosmetics

Tvářenky od Benefitu jsou všechny naprosto skvělé. Jde jen o to si vybrat ten správný odstín. Nám se z nejnovější řady zalíbila například Shellie, která dodá tvářím krásný růžový nádech. Tvářenka vypadá skvěle i na očích místo očních stínů. Drží krásně celý den a je otěruvzdorná. Bonusem je, že tato tvářenka od Benefitu neucpává póry. Nás zaujalo také to, že příjemně voní, ačkoliv to není zrovna vlastnost, kterou bychom u tvářenky vyžadovaly. Oproti předchozí řadě tvářenek od Benefitu nás jen trochu mrzí, že zde není součástí štětec. K dostání je v Sephora za 990 Kč.

63076e5340bd2obrazek.jpg

Foto se souhlasem: Benefit

Tvářenka Yves Rocher

Malá tvářenka za příznivou cenu, která se vejde krásně do kabelky a můžete ji využít kdekoliv se vám zlíbí. Barvy jsou krásné a jemné. Touto tvářenkou není třeba šetřit. I když vypadá sytější, na tváři se rozplyne a vypadá velmi přirozeně. Pro výraznější líčení tváří je třeba trochu přidat, aby byla více vidět. My jsme zkoušely odstíny Caméla a Prune. Prune je sytější, více do růžova. Camélia je hodně světlá a trochu nás zklamalo, že nebyla příliš na tváři vidět. Tento odstín doporučujeme pro hodně světé typy, na kterých více vynikne. Tvářenku koupíte za 239 Kč.

63076eb208187obrazek.jpg

Foto se souhlasem: Yves Rocher

Tvářenka Physicians Formula Butter Blush

Jak už název napovídá, tahle tvářenka obsahuje máslo, které jí dodává krémovost a jemnost. Vyzkoušely jsme ji v odstínu Plum Rose, který se hodí pro světlé typy. Dodá jim opálený nádech. Odstín je lehce do hněda, takže se krásně doplňuje s bronzerem. Je opravdu velmi lehká, nemusíte se tedy bát nanést silnější vrstvu. Výhodou je, že díky jejímu hnědému odstínu a matnému finiši ji můžete použít i jako konturovací pudr. Součástí tvářenky je i praktické zrcátko a aplikátor, můžete ji tak hodit do kabelky a aplikovat ji kdykoliv a kdekoliv budete potřebovat. Physicians Formula Butter Blush Tvářenka s máslem Murumuru je k dostání u Dr. Max za 389 Kč.

63076f2c558e8obrazek.jpg

Foto se souhlasem: Physicians Formula 

GA-DE GLOW FX Rozjasňující pudr

Rozjasňující pudr zachycuje a odráží světlo a odhaluje čistou a zářivou pleť. Toto ultra hladké složení s prizmatickými perlami se vyznačuje bezchybnou povrchovou úpravou druhé pleti, která přináší sluncem políbený efekt. Výjimečná hedvábně lehká textura, obohacená o jojobový olej, který pomáhá chránit a zjemňovat pokožku, s ní hladce splyne a zahalí ji do třpytivých odstínů světla. V první řadě musíme ocenit pěkné balení, které je tak akorát velké a krásně se vejde do každé kosmetické taštičky. Navíc má stylový design, který potěší. Barva je na pomezí tvářenky a rozjasňovače, proto se dá efektivně použít například na oční víčka nebo na lícní kosti. Má dobrou pigmentaci a pomocí štěstce se dobře nanáší. Nemusíte si po aplikaci o svůj vzhled dále dělat starosti, na pleti drží dobře a dlouho. Především na letní a lehce opálené pokožce vypadá efektivně a velice přirozeně. Parfumerie Marionnaud tento pudr prodává za 720 Kč.

630770cfddb73obrazek.jpg

Foto se souhlasem: GA-DE

Naj-Oleari Everyday Blush

Tato malá rozjasňující tvářenka v tyčince je extrémně příjemná a praktická. Velmi snadno se nanáší – stačí lehce poklepat na líčka a barva se bez problémů přenese a následně jen rozetřít do ztracena. Krémová textura je obohacená o avokádový olej a mangové máslo a pěkně se s ní pracuje. Testovaly jsme odstín Sunset Peach, který je lehce do růžova a byly jsme nadšené – tvář vypadala opravdu přirozeně svěže a šťavnatě. Tvářenku můžete v případě nouze použít místo stínů či dodat barvu vašim rtům. Je to prostě taková šikovná multifunkční tyčinka, primárně určená k rozjasnění líček a my ji rozhodně doporučujeme. K dostání je na FAnn za 650 Kč.

63076cfdb220bobrazek.jpg

Foto se souhlasem: Naj-Oleari

Zdroje: Redaktorky žena-in, Vogue, InStyle