shutterstock-541755421.jpg
Foto: Shutterstock

Odbarvené obočí

I když je to svým způsobem odvážné, jde současně o jakýsi odpor k extrémně výraznému obočí. Celebrity jako Kendall Jenner, Julia Fox nebo Lady Gaga již tento trend přijaly a v roce 2023 o něm ještě dost uslyšíme. Hodně lidí překvapí, jak dobře odbarvené obočí ve skutečnosti vypadá. Ale je jasné, že nebude slušet úplně všem.

kend.jpg
Foto: Shutterstock

Laminované obočí

Laminované obočí tu s námi ještě chvíli zůstane. Inovativní technika je v podstatě ekvivalentem lash liftu nebo trvalé na obočí. Chloupky jsou uvolněné a narovnané, poté vyčesané a zafixované na místě. Výsledkem je plný a nadýchaný vzhled, který vydrží přibližně dva měsíce. Po laminaci většina lidí upustí od používání dalších produktů a výsledek vypadá velmi přirozeně.

Podobného výsledku můžete dosáhnout i pomocí make-up produktů jako jsou gely, vosky a pomády na obočí, které vám umožní vytvarovat chloupky do požadovaného tvaru. Klíčem je zajistit, aby byly chloupky oddělené a obočí tak působilo více nadýchaně.

he.jpg
Foto: Shutterstock

Úzké obočí ve stylu 90. let

Úzké obočí zaznamenalo pozoruhodný comeback. Ukázaly se v něm letos už dokonce i Rihanna nebo Bella Hadid. Opět není asi moc překvapením, že tento trend kontrastuje se vzhledem obočí, který je už považován za „out“. Dává to smysl, protože poslední dobou jsme svědky oživení mnoha trendů Y2K z roku 2000, jako jsou lesklé rty a francouzská manikúra. A pozorovat to můžeme i v módě. Důležité je si ale uvědomit, že obočí dělá tvar obličeje a měli bychom být při jeho upravování opatrní. Jakmile si ho vytrháte, už se těžko získává zpět.

profimedia-0745173378.jpg
Foto: Shutterstock

Rovné obočí

Nosila ho Audrey Hepburn a nosí ho třeba Lily Collins. Hvězda seriálu Emily v Paříži je nyní častou předlohou, s kterou ženy navštěvují kosmetické salóny. Pokud nemáte přirozeně rovné obočí, ale rádi byste mu dali šanci, můžete toho dosáhnout pomocí líčení. Nezdůrazňujte oblouk na spodní straně obočí. Místo toho použijte tužku a oblouk vyplňte. V podstatě prodloužíte přirozený tvar spodní části obočí v přímé linii, až se setká s úhly obočí směšujícími dolů.

erewtzz.jpg
Foto: Shutterstock

Bezúdržbové obočí

Už vás unavuje každodenní úprava vybarvování obočí? Pak se vám tento trend jistě bude zamlouvat. Své obočí vylepšete pouhým dotykem čirého gelu na obočí. Zkuste si ke krásnému přirozenému obočí také pomoci séry, která podpoří růst chloupků a pomohou vyplnit mezery mezi nimi. Tohoto trendu samozřejmě nejsnáze dosáhnou ti, kteří mají plný tvar obočí.

reztuj.jpg
Foto: Shutterstock

Tip pro zdravé a krásné obočí:

Pokud máte problém s vypadáváním obočí, doporučujeme pro jeho úpravu používat speciální kondicionér na obočí. I když je na trhu pár variant, můžete zkusit i levnější verze v podobě různých olejíčků. Fungují stejně dobře ne-li lépe. Navíc jsou dostupnější.

Skvělým pomocníkem pro růst obočí je ricinový olej. Dobře poslouží i kokosový, který zároveň můžete použít pro jeho úpravu. K oběma můžete také přidat olej s vitamínem E pro extra podporu růstu. Napomáhá krevnímu oběhu, stimuluje růst chloupků a je bohatý na antioxidanty, které pomáhají s kondicionačním faktorem!

Oblíbený olejíček používejte alespoň 3x týdně na odlíčené obočí. Klidně ale i častěji. K aplikaci použijte čistý jednorázový kartáček na řasenku nebo prsty.

kol.jpg

1. Flexibilní a tvarující vosk na obočí Benefit, Sephora, 810 Kč / 2. Fixační gel na obočí Essence FIX IT LIKE A BOSS, Notino, 75 Kč / 3. Paletka na obočí All In One od Douglas Collection!, Douglas, 419 Kč / 4. Pudrové stíny na obočí, Dermacol, 199 Kč / 5. Objemová tužka na obočí s fibrovlákny Benefit, Sephora, 790 Kč / 6. Tužka na obočí se šikmým hrotem Bobbi Brown, Douglas, 1 179 Kč / 7. Tužka na obočí Maybelline Brow Ultra Slim, Notino, 139 Kč / 8. Pomáda na obočí L’Oréal Paris Paradise Extatic, Notino, 288 Kč


 

Zdroje: Ziba BeautyAdelDirect, TZR, Bustle