5f33ad89a534etg.jpgFoto: Profimedia

V roce 2019 značky jako Victoria’s Secret nebo Chanel otevřeně označily transgender modelky za hlavní tváře, což dokazuje, že se módní průmysl v tomto ohledu opravdu mění, i když pomalu.

Nakonec to ale není o značkách, jde hlavně o modelky, které vytrvaly navzdory přetrvávající diskriminaci společnosti a nedostatečnému přijetí v tomto odvětví. A nyní jsou v módním průmyslu, pro změnu, jedněmi z největších tahounů.

Zde je pět transgender modelek, které berou svět módy a zábavy útokem:
 
Valentina Sampaio
Brazilka, o které se minulý rok hodně mluvilo. Tvořila totiž historii, když se stala první transgender modelkou pro Victoria’s Secret. Dříve pracovala jako mluvčí pro L’Oréal a objevila se na obálkách ELLE USA, italského Vanity Fair a brazilského Vogue.

Lea T
Lea T (Leandra Medeiros Cerezo), brazilská modelka vyrůstající v Itálii, je múzou kreativního ředitele Givenchy a módního návrháře Riccarda Tisciho („T“ v jejím aliasu je zkratkou pro Tisci). Také se objevila v kampaních pro Benetton a Philipp Plein. Dále pózovala pro časopisy jako Numero, Interview, Love, ELLE, Marie Claire, Vogue Paris a další. V roce 2014 se stala první transgender tváří značky Redken, která se zabývá péčí o vlasy. S Tiscim se naposledy sešla kvůli kampani značky Burberry v roce 2019.

Indya Moore
Jednou z nejvlivnějších transgender modelek a hereček současnosti je Indya Moore. V současné době hraje v televizní show Pose, kde se objevuje i mnoho dalších transgender herců v hlavních rolích. Od svých 15 let, kdy započala svou kariéru, pracovala pro Dior a Gucci.

Andreja Pejić
Australská modelka Andreja Pejić není v módním průmyslu nijak extra dlouho. Ačkoli se už v roce 2011 proslavila svým androgynním vzhledem, kdy předváděla pánské i dámské oděvy pro značky jako Jean-Paul Gaultier nebo Marc Jacobs. Od té doby dosáhla mnoha prvenství, včetně toho, že je vůbec první trans ženou, která podepsala kosmetickou smlouvu a objevila se na mnoha obálkách časopisů. V roce 2019 byla první transgender modelkou, která se v Austrálii stala tváří ikonického spodního prádla značky Bonds.

Isis King
Isis King se v roce 2008 proslavila jedenáctou řadou reality show Amerika hledá topmodelku. Byla tak první trans ženou, která v populární show soutěžila. Díky tomuto kroku se v té době stala jednou z nejpopulárnějších členek transgender komunity. V současné době se zaměřuje na svou hereckou kariéru.

Reklama