6304d6a5a1bb8seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Rozhledna Kobylí vrch (Jihomoravský kraj)

Pokud absolvujete naučnou stezku Kobylí, nevynechejte ani rozhlednu Kobylí vrch, která má atypický kruhový tvar. Výhodou je, že se na ní bez obtíží dostanou děti, senioři i handicapovaní.

Rozhledna Krásno (Karlovarský kraj)

V Karlovarském kraji na Krásenském vrchu najdete kamennou rozhlednu Krásno, která se nachází v nadmořské výšce 777 m.n.m. Při dobrém počasí dohlédnete až na Klínovec. Na samý vrchol vede 120 schodů. 

Rozhledna Salaš (Zlínský kraj)

Jedná se o dřevěnou rozhlednu, která měří něco málo přes 21 metrů a na kterou vede 112 schodů. Je poměrně nová, byla dokončena v roce 2015. Je to jedna z modernějších rozhleden.

Dalimilova rozhledna (Olomoucký kraj)

Kamenná rozhledna, která je replikou historické rozhledny na Sněžníku. Nahoru vede 168 schodů a opravdu ji doporučujeme navštívit už jen kvůli tomu, v jaké krásné přírodě se nachází. Dokonce tu můžete strávit noc.

Rozhledna Strážník (Liberecký kraj)

Všímaví čtenáři poznali rozhlednu na úvodní fotce, jedná se totiž o Strážník. Skalní vyhlídka se nachází ve výšce 778 m.n.m., takže je z ní krásný výhled na část Krkonoš, tedy pokud máte štěstí a je zrovna jasno. Vstup je zdarma.

Zdroj: autorka článku, kudyznudy, jizni-morava, rozhledna-krasno, Wikipedia, dalimilovarozhledna

Reklama