Na trh se chystá i nový český výrobce, který splňuje parametry barefoot obuvi a díky své skladnosti vyplňuje dosavadní mezeru na trhu. Jde o Skinners, kompaktní botky, které lze jednoduše srolovat, dát do kapsy a vzít všude s sebou. Na brusle, na kolo, při cestování, do fitka, prostě kamkoli. A jak tvrdí samotní autoři: „Chůze ve Skinners je tak trochu návyková, rádi bychom se proto o tento zážitek podělili i s vámi.“

bf

  • Vrátí se nám cit do chodidel

Nejvíce nervových zakončení máme na chodidlech, dlaních a uších. Chodidlo tak patří mezi jednu z nejcitlivějších oblastí těla. Přitom o schopnost vnímat terén pod chodidly přicházíme ve chvíli, kdy nohu zavřeme do boty.

  • Zabráníme deformacím způsobené pevnou obuví

V obuvi chodidlo ztrácí svou pružnost, botě se poddává a výsledkem jsou typické problémy s klenbou, vbočenými palci či kladívkovými prsty. Je to obdobné, jako když vám po úraze sundají sádru. Po jejím odstranění jsou svaly a šlachy na končetině oslabené tzv. atrofované.

  • Zlepšíme si držení těla

Pevnou obuví si narušujeme přirozenou biomechaniku a kontrolu pohybu. Používáním barefoot obuvi se aktivuje přirozenější držení těla a postupně se odstraní zlozvyky, které si člověk nevědomě vytvořil chozením v přetlumené obuvi (např. přenesením těžiště převážně na paty).

  • Vyhneme se zraněním, které provází chůze zcela naboso

Hlavní funkcí těchto bot je poskytnout noze volnost, tak jako u chůze naboso, a zároveň poskytnout dostatečnou ochranu před riziky okolního prostředí – ať už se jedná o okolní špínu, ostré předměty či rozdílné teploty povrchů.

  • Masáž chodidel zdarma

Čínská medicína věří, že masáží chodidel stimulujeme jednotlivé části těla a udržujeme je tak zdravé. Reflexní masáže nohou pomáhají například mírnit stres a tím i napětí v celém těle, podporují detoxikační proces, krevní oběh a činnost nervového systému. 

skinners2

Podpořit jejich kampaň můžete zakoupením produktů na www.hithit.com/skinners.

Reklama