makeup.jpgFoto: Shutterstock

1) Citrón a zázvor vás udrží v perfektní kondici
Prosincové dny se vyznačují velkým množstvím lákadel v podobě různých laskomin, svařáku a drinků podávaných na večírcích. Aby váš metabolismus vše skvěle zvládnul, stačí pouze dvě věci – vypít denně po ránu teplou vodu se zázvorem a během dne alespoň dva litry vody se šťávou z citrónu. Zatímco zázvor ráno nastartuje trávení a působí proti zadržování vody, dostatečný pitný režim v kombinaci s vitamínem C udrží vaši pokožku hydratovanou a zářící.
 
2) Chladivá maska regeneruje oči a přinese klid
Stačí jenom na pár minut denně přiložit na oči chladivou masku, chvíli klidně relaxovat a kruhy pod očima nemají šanci. Tento pravidelný rituál si můžete dopřát po probuzení, po náročném večírku nebo večer před spaním, stačí mít pouze v lednici připravenou chladivou masku a najít si pro sebe moment sladkého odpočinku.
 
3) Okouzlujte svým úsměvem
Zábavu a společenský život většinou provází mnoho úsměvů. Chcete-li udělat dojem, dopřejte si rychlé ordinační bělení, které vám zabere maximálně hodinu a výsledek bude viditelný ještě několik dalších měsíců. Co může být krásnějšího než dobrý pocit z hezkých zubů, které můžete hrdě ukazovat na fotkách od ucha k uchu. „Ordinační bělení viditelně během několika minut zesvětlí barvu zubů o několik odstínů, zatímco u domácího bělení takový výsledek trvá někdy i několik týdnů a nemusí být podle vašich představ,“ říká stomatolog MUDr. Radim Horák z Kliniky GHC Praha.
 
4) Dokonalý prosincový make-up? Upravené obočí a červená rtěnka!
Trendy se mění, ale klasika zůstává – k prosincovému líčení zkrátka patří upravené obočí, jemné líčení očí a červená rtěnka. Tato kombinace nikdy neomrzí a můžete jí nosit kdykoliv a kamkoliv, slušet vám bude při nákupech, návštěvách i při pečení cukroví! „Pokud si myslíte, že nemůžete používat červenou rtěnku, zkuste se nad tím ještě jednou zamyslet, červená rtěnka se totiž hodí ke každé ženě. Stačí, když rty nejprve vyplníte konturovací tužkou – rtěnka se pak přestane rozpíjet a rtům dodá na jejich objemu,“ doporučuje například Rick Didecca, umělecký maskér dekorativní kosmetiky Artistry.
 
5) Zbavte se vrásek
Pokud se vám zdá váš výraz stále unavený a ustaraný, dejte si malý dárek jenom pro sebe – malá dávka botulotoxinu vám vypne unavenou pleť a dodá skvělou náladu při pohledu do zrcadla. „Aplikace botoxu zabere jenom pár minut a dokáže výrazně proměnit unavený vzhled, zejména u počínajících vrásek v horní polovině obličeje,“ říká dermatoložka MUDr. Nina Koutná z Kliniky GHC Praha.