Pokud je přikrývka nepříjemná, je pro nás například příliš tenká a je nám chladno, nebo je nám naopak pod přikrývkou horko, bude to rušit náš spánek. Ani pod starou nebo páchnoucí přikrývkou se dobře nevyspíme.
 
Vždy je ten správný čas pořídit si pro sebe nebo pro své blízké něco nového a dopřát si pocit příjemného zachumlání se do nadýchaných peřin. A protože jsme každý jiný, musíme si „sobecky“ vybrat tu správnou přikrývku, která bude vyhovovat právě nám.
 
1. Přikrývka pro ty, kterým je horko
Je mnoho těch, kteří jsou tzv. horkokrevní nebo se více potí. Pro ty je ideální pořídit letní přikrývku, která je lehounká, relativně tenká a především dobře odvádí vlhkost. Moderní textilie zajistí rychlý odvod vlhkosti z těla do povrchové tkaniny a její rychlé odpařování – tím vzniká chladící efekt. Tkanina zároveň udržuje suché mikroklima v lůžku.   
Tip: přikrývka Siluran   

 
2. Přikrývka pro ty, kterým je zima
Jste zimomřiví? Nebo váš manžel větrá i v zimě a vám je pod klasickou přikrývkou chladno? Pak si pořiďte vysoce hřejivou přikrývku. Přikrývka nemusí být vůbec těžká nebo extra silná. Vysoce hřejivého efektu se docílí speciální konstrukcí, kdy je přikrývka ušita ze dvou vrstev náplně a ty jsou odděleny vzduchovou mezerou. Jsou to v podstatě dvě přikrývky v jedné. A vy budete spát jako v bavlnce!
Tip: přikrývka Dueto Elegance
 

3. Přikrývka, která se dá vyvařovat

Potřebuje přikrývku pro dítě? Jste alergik? I pro vás se najde řešení. Vybrané tkaniny umožňují pravidelné praní v pračce na 95 °C a sušení v sušičce do 120 °C. Při těchto teplotách dojde k odstranění všech mikroorganizmů a roztočů. 
Tip: přikrývka San Family
 

4. Přikrývka, kterou jen tak nepropotíte

Tencel je přírodní vlákno, které se vyrábí z přírodní celulózy. Jeho významnou vlastností je schopnost uzamknout vlhkost a rychle ji odpařit. Přikrývka s povrchovou tkaninou, která obsahuje vlákna Tencel, lépe a rychleji odvádí vlhkost z lůžka. Přikrývky z Tencelu jsou velmi hebké a příjemné na dotek. A pokud se vám ji podaří přece jen propotit, tak ji můžete vyprat v pračce na 60 °C.
Tip: přikrývka Tencel 


 
5. Přikrývka z organické bavlny – balzám pro pokožku
Nedáte dopustit na klasickou bavlnu? Preferujete ekologicky šetrné výrobky? V našich končinách šetrnost k životnímu prostředí nebývá to nejdůležitější kritérium při výběru, ale postupně také nabývá na významu. Navíc organická bavlna je velmi příjemný materiál a je šetrná k pokožce – neobsahuje žádné pesticidy ani jiné škodlivé látky.  
Tip: přikrývka Organic
 

Ke každé přikrývce můžete pořídit i polštář klasické nebo menší velikosti. Nejlepší vychytávkou všech polštářů jsou zipy – obal polštáře tak můžete prát samostatně. A také si můžete upravit množství náplně v polštáři.
 
JMP – STUDIO ZDRAVÉHO SPANÍ®
www.loznice.cz

Reklama