Aceton, který bývá součástí laků na nehty, je chemikálie, se kterou je třeba zacházet opatrně. Na druhou stranu jde o složku, která dělá z odlakovačů mnohostranné pomocníky v domácnosti. Dříve než některý z tipů využijete, vyzkoušejte si reakci konkrétního odlakovače na malé ploše produktu.

Odstranění permanentního fixu

5ca21b445d1f5image.png

Občas se stane, že při psaní ujede ruka a na nábytku či textilu je černá čára. Obzvlášť když jsou v domácnosti děti, hrozí podobná nehoda častěji. Zkuste nakapat trochu odlakovače na vatový tampónek a čmouhu vymazat. Úspěšnost pokusu závisí samozřejmě na materiálu.

Pryč se zbytky cenovek

5ca21b5a941b0image.png

Někteří obchodníci nenalepují cenovky na cedulky, ale přímo na daný produkt. Dostat je následně pryč je někdy pořádná dřina. Jednou z pomocí je odlakovač. Opět ho stačí kápnout na vatový tampónek a olepenou plochu vyčistit.

Boty jako nové

5ca21b7207652image.png

Odlakovač je také dobrým pomocníkem při odstraňování zašlé špíny na botách. Bílé tenisky jsou sice stylové, ale po pár vycházkách už moc bíle nevypadají. Vezměte vatový tampónek, odlakovač a vraťte jim zašlou slávu a lesk.

Konec slepeným rukám

5ca21b945d50aimage.png

I když si při lepení počínáte sebeopatrněji, někdy se prostě stane, že si omylem slepíte i ruce. Obyčejná voda a mýdlo jsou na to potom většinou krátká a čekat, než se zbytky postupně odrolí, chce asi málokdo. I pro takové případy je tu odlakovač. Stačí ho trochu nalít do dlaní a očistit zbytky lepidla.

Ochrana žiletek

5ca21ba51b821image.png

Další možností je využít odlakovač jako ochranu žiletek. Ponořte je na chvilku do odlakovače na nehty a poté ostří otřete. Měly by vydržet déle bez rzi.
Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Reklama