sl1.jpg

Tip 1: Obraťte se na odborníky

Za jednu z nejvýhodnějších forem prodeje lidé považují nabídku nemovitosti prostřednictvím sociálních sítí nebo vlastní inzerci na specializovaných serverech. Doufají, že tímto způsobem prodeje ušetří, protože nebudou muset z prodejní ceny platit provizi realitní kanceláři. Neuvědomují si ale, že prodej nemovitosti není jen o tom najít kupce. Jsou s tím spojené i různé právní či finanční operace, na které už lidé sami nestačí. „Pokud tedy chcete opravdu prodat výhodně svou nemovitost, svěřte její prodej do rukou odborníků,“ říká Petr Sluka ze společnosti Sollers.
 
Tip 2: Nabídněte nemovitost za reálnou cenu

I když poptávka po nemovitostech roste, neznamená to, že se podaří prodat vše, co se dostane na trh. Lidé jsou totiž stále vybíraví, a protože hypotéky už nejsou tak levné, jako byly dříve, velmi pečlivě zvažují, jakou nemovitost za svou hypotéku koupí. „Již na začátku je proto dobré si s klientem říci, jaké jsou skutečné možnosti prodeje. Pokud chce mít prodávající jistotu, může si s makléřem domluvit minimální cenu, za kterou chce nemovitost prodat,“ radí Petr Sluka. Prodejní cena se stanoví na základě tržního odhadu nemovitosti, který někteří makléři nabízejí zdarma.
 
Tip 3: Využijte služby nezávislých makléřů

Mezi odborníky na prodej nemovitostí patří nejen realitní kanceláře, ale také nezávislí realitní makléři. Jejich výhodou v porovnání s realitkami je skutečnost, že dokážou s klienty navázat osobní vztah. „Jsou totiž se svými klienty od začátku až do konce a díky tomu získají o nemovitosti dokonalý přehled. Při prohlídkách s potenciálním zájemci tak umí nemovitost představit tak, jako by byla jejich vlastní,“ uvádí Petr Sluka.

sl2.jpg
Foto: Petr Sluka
 
Tip 4: Zvyšte cenu ještě před prodejem

Pokud se rozhodnete pro služby nezávislého realitního makléře, získáte možnost zvýšit cenu nemovitosti ještě před jejím zveřejněním na trhu. „Dobrého nezávislého makléře poznáte tak, že kromě zajištění prodeje nabízí i doplňkové služby, jako jsou drobné opravy, malování, úprava interiéru a exteriéru apod.,“ prozrazuje Petr Sluka. Díky těmto „drobnostem“ může stoupnout cena nemovitosti i o několik procent. Prostě protože bude vypadat lépe.
 
Tip 5: Ušetřete čas a získejte jistotu

Díky spolupráci s nezávislým realitním makléřem můžete svou nemovitost nejen zhodnotit, ale také si ušetříte spoustu starostí s papírováním a získáte jistotu, že prodej proběhne hladce. „Velmi tenký led je zejména příprava smlouvy o prodeji. Zkušený realitní makléř spolupracuje s právní kanceláři, takže dokáže připravit smlouvu, která zajistí jeho klientovi klidné spaní,“ říká Petr Sluka. Špatně napsaná smlouva totiž může přinést starosti, pokud by se v budoucnu vyskytl v souvislosti s nemovitostí nějaký problém.„Najít přitom dnes právníka, na kterého byste se mohli spolehnout a který vám připraví opravdu dobrou smlouvu, stojí poměrně hodně času a také velké úsilí. Tomu se tedy můžete v případě nezávislého realitního makléře vyhnout,“ uzavírá Petr Sluka.

Více na www.sollers.cz

627d009b1b23eobrazek.png

Reklama