shutterstock-631362041.jpg

Foto: Shutterstock

Začnete doma

Předtím, než se vydáte na nákupy nebo naplníte košík na oblíbeném e-shopu, začněte u toho, co už doma máte. Projděte pečlivě kousek po kousku ze šatní skříně a udělejte si tak obrázek o tom, co opravdu potřebujete koupit nové či jaký model vám chybí. Možná budete překvapeni, co váš šatník skrývá za poklady. „Trik je v tom, že mnoho kousků v našem šatníku lze dobře kombinovat či jinak využít. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet si k oblíbeným džínům tu barevnou košili, o které si myslíte, že si ji nemáte k čemu vzít. Doplňte outfit oblíbenými doplňky a nový model je na světě,” říká Erika Poštolková, módní expertka z Bezvasportu. Vyhnete se tak zbytečným výdajům, protože například nekoupíte znovu stejný kus oblečení.
 
Nadčasovost

Funkční šatník stojí na nadčasových kouscích, které vás nikdy nenechají se před šatní skříní dlouho trápit. Jsou to ty kusy oblečení, které jsou univerzální, kvalitní a skvěle padnou. V tomto případě se nebojte zabrousit do vyšší cenové kategorie, protože tato investice se vám zajisté mnohonásobně vrátí. Mezi nadčasové kousky patří například kožená bunda, trenčkot či džíska. Úplným základem je pak čistě bílá kvalitní košile. Sázkou na jistotu jsou saka, nejlépe projmutá v pase. Velkou roli zde hrají barvy. Jakékoliv ozdoby, složité střihy či křiklavé barvy univerzálnost oblečení snižují.

shutterstock-2001739757.jpg

Foto: Shutterstock

Nakupujte přes internet

V minulosti se nákupu oblečení přes internet mnozí z nás vyhýbali. Nejistota při výběru velikostí, střihu či barvy byla větší než možnost nákupu z pohodlí domova. Pandemie v minulý letech ovšem zapříčinila, že jiný způsob než objednání oblečení přes internet někteří už ani nevyužívají. Navíc je to také jedna z možností, jak ušetřit. E-shopy často posílají v jejich newsletterech či na sociálních sítích a v internetových reklamách různé slevové kódy či aktuální akce. Pokud byste si přeci jen nebyli jistí, můžete si objednat více velikostí a nepadnoucí bez problémů vrátit.
 
Nekupujte zbytečnosti

Láska na první pohled. Nebo spíše na první obléknutí. Pokud tomuto heslu nevěříte v milostném životě, v tom módní byste bez vyjímky měli. Na ramínku to vypadá jako budoucí nejlepší kousek celého šatníku, ale v kabince se musíte přemlouvat? NEBRAT! Investujte své peníze pouze do takových kousků, které obléknete a cítíte se v nich pohodlně, mají příjemný materiál a unosíte je právě teď.
 
Správná péče o oblečení

Další možností, jak ušetřit a nenakupovat stále nové a nové oblečení, je věnovat mu dostatečnou péči. Pečlivě jej uchovávejte, například sezónní oděvy skladujte ve vakuových pytlích, šetrně perte a žehlete. Pokud se budete o své oblečení dobře starat, odvděčí se vám tím, že si své oblíbené kousky budete moci užívat mnohem déle.

reterteterrtrertrt.jpg

Foto: Shutterstock

Zdroje: Módní expertka Erika Poštolková, Tiskové materiály Bezvasport