Ať už tak či onak, kromě navoskovaných lyží a opalovacího krému nezapomeňte také na kvalitní cestovní pojištění. Prozradíme vám, podle čeho vybírat a jak zvolit to správné.
5a575bd02f439obrazek.png

1)   Kartička pojištěnce nestačí
 
Že si po Evropě vystačíte jen s kartičkou pojištěnce? Kdepak. Evropským průkazem zdravotního pojištění se můžete ohánět pouze v nejkrajnějších situacích, proto na něj nespoléhejte. Nejkrajnějšími situacemi se myslí případy akutních ošetření, které se vždy řídí pravidly dané země EU. Většinou se však ani ve veřejných zdravotních zařízeních platební spoluúčasti nevyhnete. Trpíte vysokým krevním tlakem a vyrazili jste do vyprahlého Egypta? V případě, že zkolabujete a budou vás muset hospitalizovat, vaše platební spoluúčast se může vyšplhat až na 0,5 milionu Kč. Na ambulantní ošetření vymknuté nohy v Rakousku vám pak stěží postačí 20 000 Kč.
 
2)   Nepodceňte průzkum
 
Jinak se pojistíte na dobrodružné safari do Keni a jinak na dvoutýdenní trek po kavkazských hřebenech. Nejprve si tedy zjistěte co nejvíce informací o své cílové destinaci – jaká vám hrozí nebezpečí, co se může přihodit a jak funguje tamní zdravotnická péče. Zvolte takový rozsah léčebných výloh, který je adekvátní k dané zemi a k vašim vlastním potřebám.
 
Výši pojistných limitů si nastavte dle svého uvážení, když budou ale vyšší, nic tím nezkazíte, spíš naopak. Připlatíte si jen pár korun navíc a pojedete s vědomím, že pokud se něco přihodí, disponujete dostatečným finančním pokrytím. Pro Evropu se doporučuje léčebný limit min. 1,5 milionu Kč a pro svět potom 3 miliony Kč.
 
3)   Sjednání online
 
Pakliže jste si na cestovní pojištění vzpomněli těsně před odjezdem, nevadí, sjednejte si ho online, klidně i na poslední chvíli. U ČSOB Pojišťovny jej sjednáte bez starostí do celého světa od 15 Kč na den!
 
4)   Ohlídejte si asistenční služby
 
S nadsázkou lze říci, že asistenční služba vám během zdravotních komplikací na cestách poslouží jako přítel na telefonu. Poradí vám, co máte dělat, pomůže vám s výběrem vhodného lékařského zařízení, případně zabezpečí lékařské ošetření. U většiny pojišťoven se vám asistenčních služeb dostane automaticky, málokterá však nabízí nepřetržitou asistenci nebo například službu tlumočníka na telefonu. S cestovním pojištěním od ČSOB Pojišťovny se spolehněte na 24h pohotovost v českém jazyce, a to i při méně závažných onemocněních nebo jiných komplikací.
 
5)   Připojištění se vyplatí
 
V neposlední řadě zvažte také možná připojištění. Každý, kdo někdy řešil ztrátu zavazadla, by již určitě znovu neváhal a pro jistotu by si jej připojistil. Připojištěním zpoždění letu se ušetříte případných sporů s leteckou společností, které bohužel mnohdy nelze řešit jinak než soudní cestou. Čeká vás během dovolené cestování autem? Asistenční služby se nemusí vztahovat jen na vás, ale také na vaše vozidlo.
 

Reklama