Kolik by měl dárek stát a záleží na tom vůbec?

Čím dražší dárek, tím větší radost? Vůbec ne. Uznáváme, že je třeba uspokojit jistá společenská očekávání, ale jakmile přesáhnete určitou cenovou hranici, na hodnotě přestává záležet. A nesejde ani na tom, jak široký úsměv uvidíte u stromku. Jde především o to, aby se dárek těšil oblibě ještě dlouho po předání. Praktický (nevánoční) příklad je darování okázalé kytice versus pokojovky. Která rostlina nadělá víc radosti?

man1.jpg

TIP | Hledáte dárek pro ženu, která je vždy v běhu? Inspirujte se TADY

Vybírejte dárky podle toho, co máte společné

Nelámejte si hlavu tím, co všechno mají vaši blízcí rádi. Zaměřte se na to, co máte s obdarovaným či obdarovanou společné. To, co byste si vybrali pro sebe, se bude pravděpodobně líbit i jim. Takhle jednoduché to je.

man2.jpg

TIP | Co ocení každá zapálená jogínka? Dali jsme hlavy dohromady a TADY je výsledek. 

Dárek by měl problémy řešit. Ne je přidělávat

Lidé nemají rádi rozhodování, takže nevybírejte dárek, který je k tomu nutí. Jako třeba zážitky, které si musí naplánovat. Pokud chcete darovat hit těchto Vánoc- menstruační kalhotky – dárková karta je sice namístě kvůli výběru správné velikosti, dejte ale jasně najevo, na co je poukázka určená a do kdy je třeba ji využít.

man3.jpg

TIP | Největší výběr menstruačních kalhotek a další netuctové dárky pro ženy najdete ZDE

Dejte jim to, co chtějí

Slovy z legendární Lásky nebeské „Nechci něco, co bych potřebovala. Chci něco, co bych chtěla.“ A teď vážně. Nesnažte se být za každou cenu vtipní a originální. Klidně se zeptejte, po čem vaši blízcí letos touží. A dejte jim to. Podle několika průzkumů to funguje. A pokud nemáte v merku nic speciálního, toto je nejelegantnější řešení. Věřte. Máme to odzkoušené na vlastním příbuzenstvu.

man4.jpg

TIP | Desítky krásných dárků (nejen) pro naše milované mamky. 

Kupte to nejlepší

Pořiďte raději jeden špičkový dárek než mnoho tuctovek. Pokud chcete darovat čaj, kupte ten nejkvalitnější. Pokud kosmetiku, ať je přinejmenším organická (nebo dokonce biodynamická!), má blahodárné účinky a krásně voní. Při zachování tohoto pravidla, nejsme ani proti „zakázaným“ dárkům jako deodoranty nebo zdánlivě obyčejným dárkům jako zubní pasty. Pokud jsou něčím výjimečné, tak proč ne?!

man5.jpg

TIP | Rozmazlujte své muže. Zejména mužská nátura ocení občasný luxus a my tu máme tipy na pár skutečných stylovek.

Více na Maluna.cz
619f5a72027d6obrazek.png

Reklama