shutterstock-520183885.jpg

Foto: Shutterstock

Prozkoumejte sami sebe

Nejlépe si svůj čas s partnerem/partnerkou užijete, když budete vědět, co máte sami rádi. Je také třeba si uvědomit, že postupem času vaše tělo prochází fyzickými změnami. Je zcela v pořádku strávit nějaký čas sám nebo sama se sebou a pomocí dotyků a masturbace zkoumat, co vám vyhovuje. Až příště budete mít sex se svým partnerem, zvýší se díky tomu také vaše sebevědomí.
 
Vzdělávejte se

Učit se nové věci týkající se intimního života vám i vašemu protějšku může pomoci. Naučte se něco nového o tom, jak zlepšit náladu na sex, jaká je pro vás nejlepší poloha… zkrátka čtěte si články, blogy nebo knihy týkající se sexu. Bavte se s partnery o tom, co vás zajímá nebo co jste se dozvěděli.

shutterstock-224520433.jpg

Foto: Shutterstock

Cvičte jógu

Sílu jógy a meditace obvykle podceňujeme. Cvičení jógy každý den nám může pomoci s flexibilitou našeho těla. Meditace zase posílí vaši mysl. Všechno totiž začíná v naší mysli. Podle různých studií vede cvičení jógy k lepšímu výkonu v posteli.
 
Používejte lubrikant

S věkem prochází tělo mnoha změnami. Patří sem také snížená úroveň přirozeného vlhnutí. To může sex znesnadňovat a způsobovat bolest. Nejlepším způsobem, jak to vyřešit, je použít lubrikant. V dnešní době existují různé příchutě a vůně, takže si můžete vybrat to, co vám bude vyhovovat nejvíce.
 
Projevujte si více fyzické náklonnosti

Zkuste do svého vztahu vnést trochu zábavy a dobrodružství. Můžete si třeba naplánovat společné sledování filmu, který vás dostane do té správné nálady. Když alespoň jednou týdně zkusíte ve vztahu něco nového, zvýší to vaši vzájemnou energii. Před sexem si dopřejte delší předehru. Čím delší je, tím lepší je sex.

shutterstock-1704424876.jpg

Foto: Shutterstock
 

Zdroj: Femina, Health Line, Help Quide

Reklama