Svatý Valentýn byl umučený světec, který oddával zamilované páry i přes přísný zákaz římského císaře. Urputný vládce Claudius II. se totiž bál, že by ženatí vojáci nechtěli do boje. Ale Valentýn, patron lásky, vládci vzdoroval tak dlouho, až byl 14. února popraven. Tento den si pak páry na celém světě připomínají a snaží se, aby byl speciální. I když letos romantické večeře nebo wellness pobyty komplikuje současná situace, buďte i přesto originální. Máme pro vás tipy, díky kterým si den zamilovaných užijete, jak se patří.

1. Namísto bublinek lahodný gin

Zapomeňte letos na víno, klasický sekt nebo prosecco a vyzkoušejte třeba výjimečný gin. Sáhnout můžete po růžovém Broker’s Pink, který si díky delikátní chuti čerstvých jahod zamilujete již při prvním doušku. Navíc se svou barvou i zpracováním, netradiční lahví s kloboučkem, dokonale hodí na romantický valentýnský večer.
Nejlépe si ho vychutnáte ve spojení s tonikem. Vybírat se ale opět vyplatí z prémiových značek, neboť právě tonik až třemi čtvrtinami tvoří výsledný Gin&Tonic. Ideální volbou je přírodní Fever-Tree Indian Tonic.
Zakoupíte na e-shopu www.warehouse1.cz

2. Večeře s připomínkou oblíbené destinace

Přestože to letos na romantický výlet do zahraničí příliš nevypadá, neznamená to, že si kousek Itálie, Mexika nebo Bali nemůžete připomenout také doma. Slavnostní tabuli zkuste vyzdobit v tematickém duchu. Vyhnete se tak očekávaným svíčkám a neoriginálním lístkům růží, a naopak si připomenete místo, které vás oba chytlo za srdce. Pokud tabuli ozvláštníte i tradičním jídlem, uvidíte, že úspěch bude zaručen.

3. Oblíbená společná činnost - Dělejte, co máte rádi

Posloucháte rádi hudbu, díváte se na filmy nebo milujete společenské hry? Překvapte svého partnera novou deskou oblíbené kapely, kultovním filmem, na který jste se chtěli už dlouho podívat či vyzkoušejte odkládanou deskovku. Není krásnějšího vyznání lásky než partnerovi ukázat, jak jste vnímaví a jak vám na společných aktivitách záleží. Třeba se z poslouchání alb stane nový společný rituál.

4. Experimentujte a hrajte si

Odvažte se a vyzkoušejte něco nového. Máte oblíbený film, umělecký směr nebo historické období, ve kterém byste se rádi ocitli nebo jen chcete zažít netradiční situaci, o které jste již dlouho snili? Výzvou může být například „Role Play“. Večer, včetně výzdoby a outfitů, pak můžete uzpůsobit zvolenému tématu. Uvidíte, že si užijete spoustu legrace!

5. Nové spodní prádlo aneb Nemusí to být jen krajky

I když si říkáte, že už nemůže být větší klišé než nové spodní prádlo na Den svatého Valentýna, věřte, že vaši polovičku i přesto potěší. Zkuste sáhnout po něčem, co není úplně běžné. Nemusí to tentokrát být jen krajkové prádlo, sáhněte po netradičních oblečkách či romantických košilkách.

Reklama