6059ca093c6e1obrazek.png
1.   Pro lehčí život

6059ca45048f2obrazek.png
Zdroj: Lux Lab

Není nad to začít den pravidelným otužovacím rituálem. Ale ne každý se na ledový proud hned po ránu cítí. K odhodlání může pomoci chytrá sprcha Lux Lab D102 vybavená LiDAR technologií, díky čemuž můžete jednoduše ovládat teplotu a tlak vody pouhým gestem ruky. Mávnutím dlaně ze strany na stranu nastavíte teplotu, pohybem nahoru a dolů pak určíte sílu proudu. Technologie je navíc tak promyšlená, že dokáže rozpoznat neúmyslné pohyby, takže nehrozí, že byste se omylem opařili. Důmyslné, nemyslíte?

2.   Pro pohodlnější práci

6059ca605cb20obrazek.png
Zdroj: MISURA

Více než rok je mnoho zaměstnanců odkázáno na práci z domova, což může být na jednu stranu příjemné, ale kvalitně vybavenou kancelář málokdy doma nahradíte. Pokud navíc potřebujete k práci více obrazovek najednou, dost často máte kvůli nedostatku prostoru nebo zařízení smůlu. Na pomoc naštěstí přichází česká značka MISURA nabízející vskutku inovativní řešení, které nezatíží vaši peněženku. LCD přenosné monitory se pohodlně nasadí na notebook a rázem vytvoří komfort jako v kanceláři. Z jedné obrazovky totiž získáte rovnou tři. Online porady a prezentace s kolegy nikdy nebyly snazší. Kvalitou obrazu díky použité IPS technologii a FULL HD displejům hravě konkurují klasickým monitorům, ty ale nesložíte do batohu.

3.   Pro čistší prostředí

6059ca79e67bcobrazek.png
Zdroj: LG

Na současnou pandemickou situaci reaguje i další inovace. Jde o obličejovou čističku, která dovede vyčistit vzduch od nečistot v bezprostřední blízkosti tváře. Zdá se to jako vtip? V žádném případě, na svědomí má tuto novinku společnost LG. Čistička PuriCare Wearable Air Purifier obsahuje HEPA filtry, které údajně odstraní až 99,97 % částeček o minimální velikosti třech mikronů. Perfektně vyčištěný vzduch se do masky dostane díky dvěma implementovaným větráčkům. Před nákazou vás to sice ještě neochrání, ale vychytávka je to bezpochyby revoluční.

4.   Pro zdraví pod kontrolou

6059ca8a589caobrazek.png
Zdroj: BioIntelliSense

Další technologická vychytávka ve vás může vyvolat pocit, že je váš lékař neustále s vámi. Tento digitální doktor od společnosti BioIntelliSense se jmenuje BioButton a hravě se vám vejde i do té nejmenší kapsy. Ve dne i v noci sleduje jak vaši tělesnou teplotu, tak frekvenci tepu a dechu. Usoudí-li, že jsou některé hodnoty mimo normu, hned se ozve. Vyvinut byl speciálně v důsledku výskytu COVID-19, takže není náhoda, že vás umí dle analýzy hodnot včas informovat o možném riziku nákazy.

5.   Pro větší zábavu

6059ca971ae5aobrazek.png
Zdroj: WOWCube

Pětici uzavírá konečně zařízení, které vám dovolí přestat myslet na pandemii a celkově si oddychnout od současného života. WOWCube System je černá Rubikova kostka, která obsahuje víc zábavy, než si myslíte. Svého maďarského předchůdce připomíná nejen velikostí, ale i možností otáčet krychličkami do stran. Jen s tím rozdílem, že její mozek má velice chytrý operační systém a každá kostička nabízí zajímavou aplikaci nebo hru. Konzole WOWCube je produktem společnosti Cubios Inc.. Zajímavostí je, že s nápadem na realizaci přišel 13letý chlapec z Ruska.  

Reklama