seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Tajemná kaplička v Hřensku
Tahle opuštěná kaple se nachází v Českém Švýcarsku, uprostřed lesů. Konkrétní umístění je v Hřensku, nad Starou Plynárnou. Jakmile se ocitnete u kapličky a zjistíte, že kolem je pusto prázdno a slyšíte pouze šustění stromů, opravdu vás přepadne zvláštní pocit, jako byste tam sami ani nebyli.

Zřícenina větrného mlýnu Windsor
Původně šlo o větrný mlýn holandského typu, který byl postaven v roce 1843 nedaleko Lovosic. Ve 2. polovině 19. století byl přestavěn na výletní letohrádek. Zřícenina je volně přístupná a má velmi tajemnou atmosféru. Tipli byste si, že se takové místo nachází u dálnice? Konkrétně u D8.

Mlýn Příčovy
Odvážili byste se sem jít za tmy? Mlýn Příčovy se nachází ve Středočeském kraji v okrese Příbram a jde o zbytky jednoho z nejstarších a největších větrných mlýnů nejen u nás, ale i v Evropě. Jeho vznik je datován někdy v 16. až 17. století.

Zřícenina letohrádku Belveder a kaple sv. Jana Křtitele
Tohle místo najdete ve středních Čechách v Suchdole a možná se ptáte, jak tahle zřícenina vznikla. Na konci 17. století zde byl postaven letohrádek s kaplí na příkaz hraběte Šporka. Na konci 19. století došlo k požáru, při kterém byl letohrádek poničen a od té doby chátrá. Turisté sem rádi jezdí kvůli strašidelnému a tajemnému pocitu, který z tohoto místa mají. Nyní tu stojí i rozhledna Vysoká.

Vojenský prostor Ralsko
Tomuto místu se také říká „český Černobyl”. Jedná se o bývalý vojenský výcvikový prostor v Ralsku, kde byla v letech 1968-1991 sovětská vojska. Také Sověti tyto vybydlené domy postavili, nyní chátrají a jsou opuštěné. Troufli byste si sem jít? Vyžaduje to odvahu.

Zdroj: autorka článku, Instagram, Kudyznudy, Mapy.cz