V takovém případě nákup nové pračky neodkládejte – udržování starého přístroje v chodu vás v důsledku může stát víc, než pořízení nového (a to se nemusí nutně týkat jen vytopení souseda). Jak ale poznat, že už to opravdu nepůjde spravit?

p1.jpg

1. Voda v okolí

Voda v pračce má své jasné místo – uvnitř. Jakmile ji pozorujete kdekoliv jinde, je to špatně. Může jít samozřejmě o nějakou maličkost v podobě prasklé hadice, pokud je však tento bod v kombinaci s některým dalších níže, je možná výhodnější přemýšlet nad výměnou.

2. Je stará

Pokud je vaše pračka starší než 10 let, je rozhodně čas na novou. Uvažovat nad výměnoubyste však měli i u praček starších 5 let. Dnešní pračky spotřebovávají až o polovinu méně energie i vody než starší modely, investice do nového spotřebiče se v tomto případě tedy rozhodně vyplatí.

3. Je hlučná

Pračka vydává hlasité decibely nebo sebou dokonce skáče?Znamená to, že už je opravdu značně opotřebovaná. U nové pračky se vám však klidně může stát, že během pracího cyklu usnete – praní se tak stane doslova splněným snem.

4. Zápach

Pračku je samozřejmě nutné čistit a řádně o ni pečovat, aby plnila svou funkci plnohodnotně. Zápach z bubnu nebo dokonce z oblečení, kterého se nejde zbavit, je známkou, že více už vaše pračka zkrátka nezvládne. Novou jednak samozřejmě dopřejete svému prádlu i dokonalé vůni, bonusem bude ale fakt, že se i vyčistit zvládne sama.

5. Zničené oblečení

Poslední bod, částečně související s předchozím. Jestliže vaše prádlo zapáchá, je špatně vyprané nebo dokonce jsou v něm díry, není nad čím přemýšlet.

Jak na výběr nové pračky? Hledejte chytře

Sečteno, podtrženo, je velmi vysoká pravděpodobnost, že nákup nové pračky se vám vyplatí. Vybírejte podle energetické třídy, všímejte si zdánlivě malých vychytávek, které mohou v důsledku ušetřit spoustu času a práce, a hlavně vybírejte chytře – a to doslova. Hledejte pračky, které mají umělou inteligenci a tím vám i značně pomohou – samy určí vhodný program na míru, pamatuje si vaše prací návyky a dokáže i poradit, navíc třeba sama pozná, kolik přesně má dát pracího prášku nebo kdy se má vyčistit.

p2.jpg

Příkladem můžou být pračky EcoBubble od Samsungu – tato technologie zajišťuje velmi výkonné praní i při nízkých teplotách. Prací prostředek se promění na aktivní pěnu, která rychleji proniká do prádla a snáze odstraňuje nečistoty, přičemž je šetrná k tkanině. Výsledkem je kvalitní vyprání za minimum času, vody i energie. Šetří tak vaši peněženku u přírodu. A navíc ji můžete ovládat i pomocí vašeho (nejen Samsung) mobilu. Jen si představte ten zázračný moment, kdy ji spustíte na dálku třeba z kavárny!
obrazek.jpg