rerz.jpg
Foto: Jessica Brooks/Netflix © 2022

DAHMER – Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera

Dahmer, kterého zde ztvárnil Evan Peters, je jedním z nejznámějších sériových vrahů v historii. V letech 1978 až 1991 zavraždil 17 lidí, rozřezal je a zabýval se nekrofilií a kanibalismem. Netflix představuje Příběh Jeffreyho Dahmera jako seriál, který se soustředí méně na děsivé detaily vražd a více na okolnosti, které je obklopují.

Had

Seriál je inspirován skutečným příběhem o sériovém vrahovi s přezdívkou Had, Bikini Killer nebo také Splitting Killer. Děj se odehrává v 70. letech a hlavní postavou celého seriálu je Charles Sobraj se svou partnerkou Marií André Leclerc a a přítelem Ajayem, které si zahrálo Tahar Rahim, Jenna Coleman a Amesh Edieweera. Celkem osm hodinových epizod představuje mrazivou minulost Charlese Sobhraje, francouzského vraha, který svým šarmem, silou manipulace a mnohonásobnou identitou dokázal okrást dvacet lidí, především cestovatelů hledajících duchovno, kteří se potulovali po Asii, než je omámil a zabil.

Vidím vás

Seriál je založen na skutečném dosud nevyřešeném případu Dereka a Marii Broaddusových, kteří v roce 2014 koupili dům na 657 Boulevard ve Westfieldu v New Jersey a začali jim chodit výhružné dopisy od neznámého stalkera. „Boulevard 657 je předmětem mé rodiny již celá desetiletí. Můj dědeček sledoval dům ve dvacátých letech a můj otec v šedesátých letech. Teď je můj čas. Znáte historii domu? Víte, co se skrývá ve zdech 657 Boulevard? Proč jste tady? Zjistím to,“ stálo například v jednom z nich.

Právo podle Lidie Poët

Milovníci dobových seriálů a krimi dramat si přijdou na své! Seriál vypráví o emancipované italské právničce Lidii Poët, která skutečně existovala. Narodila se 26. srpna 1855 a 17. června roku 1881 složila zkoušky z práv na právnické fakultě Turínské univerzity. Jako žena to však v té době neměla jednoduché. Turínský soud ji odmítal přijmout do advokátní komory, čímž jí znemožnil vykonávat právnickou praxi, a to jen z toho důvodu, že byla ženou. Ona se však nevzdala a pro dosažení svého snu dělala vše, co mohla.

O Lidii Poët jsme už dříve více psali zde.

Od nuly

Seriál vypráví příběh natočený podle knihy americké herečky a spisovatelky Tembi Locke, která v ní psala o svém vlastním životě. Amy potkala ve Florencii charismatického kuchaře Lina, jenomže jeho sicilská rodina se vztahem nesouhlasila kvůli jejímu černošskému původu. Milence to však neodradilo a zařídili si krásný život v Los Angeles, kde žili se svou dcerou. Jendoho dne jim ale bohužel plány zkřížila rakovina. Amy rázem o všechno přichází a kupodivu nachází útěchu u své tchyně. Na sicilském venkově objevuje léčivé dary prostého čerstvého jídla, náruč semknuté komunity a nadčasové tradice a moudrost, které jí svítí na cestu vpřed.

Zdroje: Polygon, Netflixer, Netflixer 2, Whats on Netflix, The Cut, She The People

Reklama