shutterstock-786618424.jpg
Foto: Shutterstock

Korektor

Zelený korektor na akné byl zpopularizován před pár lety. Zelená působí jako opak červené barvy, což znamená, že platí i opak. Oranžová nebo červená rtěnka se dá skvěle využít jako korektor. Pokud chcete skrýt například tmavé kruhy pod očima nebo tmavé skvrny, použijte na ně rtěnku a nakonec podkladovou bázi nebo korektor. Rtěnka dokáže tyto neduhy na pleti skrýt velmi dobře. Důležité je ji rovnoměrně rozetřít, abyste se vyhnuli červenějším místům.

Konturování

Stejně dobře lze využít rtěnku i pro konturování obličeje. Použijte rtěnku v nude odstínu nebo hnědou. Vždycky by rtěnka měla být tmavší, než je váš tón pleti. Nanesne tam, kde chcete stínovat a řádně zapracujte pomocí beauty blenderu. Na závěr zafixujte pudrem.

Tvářenka

Jednou z nejlepších možností jak využít rtěnku jinak než na rty, je použít ji jako tvářenku. Ptáte se jak? Dejte si na každou tvář kapku rtěnky a rozetřete ji pomocí prstů nebo beauty blenderu. Bude to vypadat skvěle.

64255487a1fc6shutterstock-670438069-1-.jpg
Foto: Shutterstock

Oční linky

Rtěnku dále můžete využít jako oční linku. Barevné oční rtěnky jsou v kurzu, takže proč ne? Nechte mluvit své oči. Budete k tomu potřebovat matnou rtěnku. Vyberte si svůj oblíbený odstín a použijte ho nejen na rty, ale i na oči. Rtěnku nanášejte štětečkem na oční linky.

Oční stíny

A když můžeme rtěnku využít jako linky, můžeme ji použít i jako oční stíny. Když sladíte barvu víček s barvou svých rtů, dosáhnete dokonalého looku. S krémovou rtěnkou to jde snadno. Naneste ji rovnoměrně na víčka a jednoduše rozetřete prsty nebo štětečkem. Na závěr dobře zafixujte průsvitným pudrem. Chcete-li vzhled ještě o něco povznést, použijte rozjasňovač a rozsviťte s ním svůj pohled.

retffggfds.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj: Autorka článku