shutterstock-1054859120.jpg

Foto: Shutterstock

1. Svoboda krmení uvádí, že budoucí maminka může zvážit schůzku s laktační poradkyní nebo jinou odbornicí ještě před narozením miminka. Může se s ní totiž podělit o rady, které jí v začátcích mohou pomoci.

2. Při kojení je dobré miminko polohovat tak, aby se jeho nos dotýkal bradavky a bříško bylo vyrovnané. Znamená to, že by se maminka měla ujistit, že se žaludek dítěte dotýká jejího, aby nemuselo otáčet hlavu, když se chce přisát. Bradavka by se měla nasměrovat na nos, nikoliv na ústa, aby mohlo dítě zvednout hlavu a přisát se.

3. Třetí věcí je vytvoření prostoru pro kojení. Před příchodem miminka si maminky mohou vytvořit kojící stanoviště — prostor s pohodlným křeslem, kojícím polštářem, odkládacím stolkem na svačinu, vodu, s kojícími podložkami, utěrkami, telefonem či dobrou knihou.

4. Důležité je nepočítat minuty. Matka může nechat dítě přisát se k prvnímu prsu a nechat ho tam, dokud se samo nerozhodne přestat. Poté mu maminka může nabídnout druhý prs. Některá miminka si během kojení vystačí s jedním prsem, některá vystřídají obě.

5. Další věcí, kterou by měly nastávající maminky vědět, je, že pokud chcete nabízet dítěti krmení z lahvičky, dělejte to ve 4. až 6. týdnů. Pokud počkáte do 8 týdne, riskujete odmítnutí lahvičky. Matka může také požádat někoho jiného, aby dítě nakrmil a odejít z místnosti, aby nebylo v pokušení se od ní nechat krmit.

shutterstock-1932832868.jpg

Foto: Shutterstock

Zdroj: Instagram Svobody krmení

Reklama