gardena

Jarní i letní měsíce byly pro vás jako pro zahrádkáře určitě náročné. Do péče o svůj zelený kus půdy jste byli schopni investovat dlouhéhodiny, ale s podzimem už se vaše ochota pouštět se do různých úkonů venku na zahradě, snižuje. Může za to roční období, které přináší chladnější, kratší a deštivější dny. Než však dorazí zima a vy to zase na chvíli úplně zabalíte, pár úkolů tam venku na vás ještě čeká. Projděte si naše rady, jak zařídit, aby práce na zahradě byla co nejpříjemnější a co nejrychleji za vámi.

Snazší výsadba: Pokud máte ještě dostatek energie a chcete se pustit do poslední letošní výsadby, hurá do práce! Podzim je ideální čas na sázení květinových cibulek jako jsou tulipány, narcisy, krokusy nebo sněženky. Cibulky by se měly sázet do hloubky dvoj- až trojnásobku jejich výšky. Práci si tak nejvíce ulehčíte, když využijete kolíku na sázení květinových cibulek. S ním snadno vytvoříte dostatečně hluboký sázecí prostor, zeminou z kolíku pak zasazenou cibulku přikryjete.

Jak na všudypřítomné listí: K podzimní zahradě patří obvykle také spadané listí. K jeho shrabávání je ideální použít širší hrábě. Takové, které budou mít velký záběr, a zvládnete s nimi více práce za kratší čas. Některé hrábě v sobě mohou ukrývat i různé vychytávky jako možnost rozdělit je na dvě části, díky nimž lze listí snadno nabrat. A ještě jedna rada: aby vám listí neucpalo okapy, vyčistěte je pomocí čističe na okapy a poté je zakryjte síťkou, aby nedošlo k jejich opětovnému zanášení. Ušetříte si tím další špinavou a namáhavou práci.

gardena

Vhodná délka nářadí: Výběr nářadí je zcela zásadní, může vás uchránit od bolestí zad i zbytečného zatěžování kloubů a přepínání sil. Důležité je, aby lopaty, hrábě, rýče a všechny další nástroje měly správnou délku, a nemuseli jste tak kvůli nim pracovat v nepřirozených polohách. Nejeden zahrádkář už si podobným způsobem „oddělal” záda. Jednou z variant je například používání nářadí s nastavitelnou násadou, kterou si přizpůsobíte na gardenamíru své tělesné výšce. GARDENA nabízí speciální řadu násad a nástrojů combisystem, kde je možné kombinovat jakoukoliv násadu s až 80 druhy koncových nástrojů. Nástroj se velmi jednoduše nasadí na násadu a pevně zašroubuje. Díky tomuto systému, kdy lze jednu násadu použít pro řadu koncových nástrojů, ušetříte nejenom místo, ale také peníze.

Výhody moderního nářadí: Kromě délky násady byste měli dát pozor také na další faktory. Komfort při práci závisí například i na tvarování nástrojů a rukojetí nebo na materiálu, ze kterého je nářadí vyrobeno. Kde je dnes konec klasickým dřevěným násadám na rýčích a lopatách, u kterých si člověk musel dokonce dávat pozor, aby si nezadřel do ruky třísku! Námi nabízené nářadí je vyrobeno z pevných, příjemných a neklouzavých materiálů, nástroje jsou chráněné proti korozi, násady splňují ergonomické požadavky – jsou tvarované tak, aby se s nimi příjemně pracovalo.

Česání s pevnou půdou pod nohama: Pohled na sesbírané ovoce z vlastních stromů je příjemný, jeho samotný sběr však už o něco méně. Kromě náročně práce jde i o bezpečí. Česat ovoce ze žebříku si někdy říká o malér. Zkuste pro tentokrát použít raději česáček na ovoce. Nástroj, na jehož konci je připevněn pytlík, do kterého plody zachytíte, vám umožní sbírat ovoce hezky ze země. Při pořizování česáčku vezměte v úvahu i délku rukojeti, ideální je opět teleskopická, abyste dosáhli na ovoce vysoko v korunách stromů (až 5 m).

Zjednodušte si podzim na zahradě s kvalitním a uživatelsky příjemným nářadím značky Gardena:

gardenaŠpičatý rýč Terraline™ s rukojetí ve tvaru D

GARDENA špičatý rýč Terraline ™ je rýč, který zaručuje pohodlnou a bezpečnou práci při rytí, kopání, kypření a přehazování obzvlášť těžké, tvrdé půdy. Extra široká a ergonomicky tvarovaná rukojeť ve tvaru D s prvky z měkčeného plastu je velmi pohodlná pro držení oběma rukama. Velká stupátka se širokým okrajem umožňují dobré působení síly a snižují riziko zranění při neúmyslném sklouznutí. Dalším plusem špičatého rýče Terraline ™ je tlumič Softec ™, který šetří klouby a byl přihlášen k patentování.

Doporučená maloobchodní cena je 1 250,00 Kč včetně DPH.

gardenaUniverzální lopata Terraline™

GARDENA univerzální lopata Terraline ™ se hodí všude tam, kde je třeba přesunout zeminu, písek, sníh, štěrk nebo jiné sypké materiály. Extra široká a ergonomicky tvarovaná rukojeť ve tvaru D s prvky z měkčeného plastu je velmi pohodlná pro držení oběma rukama. Zvednutý okraj lopaty umožňuje snadnou přepravu materiálu. Profil násady ve tvaru kapky zajišťuje pohodlí při práci a zabraňuje nežádoucímu sklouzávání. Izolační plastový povlak chrání před chladem. Délka lopaty je 135 cm.

Doporučená maloobchodní cena je 990,00 Kč včetně DPH.

Combisystem vějířové hrábě plastové XXL vario

gardenaDíky mimořádné pracovní šířce 77 cm jsou vějířové hrábě plastové XXL vario z řady GARDENA combisystem optimální pro rozsáhlé a časově nenáročné hrabání listí, odřezků trávy, materiálu po provzdušňování a dalšího zahradního odpadu. Vějířové hrábě lze rozdělit na 2 části pro pohodlný sběr shrabaného materiálu. Jsou vhodné pro všechny násady z řady GARDENA combisystem.

Doporučená maloobchodní cena je 755,00 Kč včetně DPH.

Combisystem česač ovoce

gardenaČesač ovoce z řady GARDENA combisystem je ideální pro pohodlné trhání ovoce ze stromů bez použití žebříku. Ovoce se po odříznutí stopky integrovaným nožem jednoduše zachytí do pratelného bavlněného sáčku. Pro pohodlný přístup do všech míst lze díky plynule nastavitelnému kloubu snadno upravit jeho úhel. Česač ovoce je vhodný pro všechny násady z řady GARDENA combisystem.

Doporučená maloobchodní cena je 480,00 Kč včetně DPH.

gardenaCombisystem násada Ergoline Alu 130

Násada Ergoline Alu 130 se hodí ke všem koncovým nástrojům combisystem. Zahnuté držadlo zabraňuje prokluzování a vylepšuje polohu horní ruky vedoucí konec násady. 130 cm dlouhá násada padne dobře a příjemně do ruky a je opatřena drážkovaným plastovým povlakem. Díky hliníkovému provedení je mimořádně lehká a pevná.

Doporučená maloobchodní cena je 490,00 Kč včetně DPH.

Combisystem teleskopická násada 160 – 290 cm

gardenaTeleskopická násada z řady GARDENA combisystem je optimální pro pohodlnou práci ve výškách až 5 metrů. Násadu lze jednoduše prodlužovat po 26 centimetrech na délku od 160 cm až do 290 cm. Umožňuje tak příjemnou práci přizpůsobenou pracovní situaci a tělesné výšce uživatele.

Doporučená maloobchodní cena je 1 150,00 Kč včetně DPH.

gardenaSázecí kolík na květinové cibulky

Gardena sázecí kolík na květinové cibulky ulehčí sázení cibulek. Díky praktickému měřítku snadno odhadnete správnou hloubku výsadby. Na rukojeti se nachází automatický spouštěč. Odolný povlak Duroplast zajišťuje dlouhou životnost výrobku. 

Doporučená maloobchodní cena je 295,00 Kč včetně DPH.

Další informace naleznete na webových stránkách www.gardena.com