5bf6ac38332a1obrazek.png
1.
Ohlídejte si doručení do Vánoc

Když nakupujete prostřednictví internetu, uvidíte v nabídkách, jestli je vybraný produkt skladem, a před svátky také ikonku značící doručení do Vánoc. E-shop se tak svým dobrým jménem zavazuje, že zboží dodá do Štědrého dne, což je pro většinu z nás nejdůležitější. Jestli si chcete být jisti, že dárek do Vánoc na sto procent přijde, jděte do dvojitého ověřování. Na prodejnu si zavolejte a ověřte si, zda skladové zásoby udávané na stránkách opravdu odpovídají skutečnosti. Při koupi zboží ze zahraničí si vždy ověřte, kdy je pro platbu kartou poslední termín pro dodání do Vánoc. Je totiž obecně známo, že objednávat byste měla nejpozději do konce října. 

2. Informace skrze recenze

Abyste nemuseli vracet ani reklamovat zakoupené zboží, pročtěte si nejprve recenze, které najdete u většiny produktů. Skutečné zkušenosti ostatních nakupujících se pro vás bezpochyby stanou cenným vodítkem.

4. Pořádně si e-shop proklepněte

Než si objednáte zboží, přesvědčte se, že se nejedná o podvodníky. Prvním vodítkem může být pročtení instrukcí k nákupu. Pokud věty nedávají smysl, nejspíše se jedná o zahraniční e-shop, který zadal text do překladače a vložil na stránky. Takovým prodejcům se obloukem vyhněte.

3. Podívejte se na podmínky reklamace dopředu

Všechny seriózní e-shopy dnes mají reklamační formulář umístěný přímo na svých stránkách. Dopředu si tak můžete zjistit, jak bude reklamace probíhat a jestli můžete zboží třeba někde poblíž bydliště brzy vyměnit za jiné. V případě, že máte při nákupu pochybnosti o tom, zda jste se s výběrem trefili do černého, nebojte se obchodníka zeptat, jaké jsou možnosti výměny nebo vrácení zboží. Většina e-shopů komunikuje online a dotazy vám zodpoví.

4. Neplaťte víc za stejný dárek

Vyhledejte si pomocníka, který vám ušetří peníze. Například nákupní rádce Zboží.cz nabízí možnost srovnávání cen. Zde uvidíte nejvýhodnější nabídky za daný produkt.

Reklama