• Ochranný krém nanášejte ideálně každé dvě hodiny

Ultrafialové záření s volnými radikály způsobuje úbytek kolagenu v pleti, ta tak ztrácí elasticitu a tvoří se na ní vrásky. Základ však je mít vždy po ruce kvalitní krém se SPF, ideálně 30. Krém s ochranným faktorem však rozhodně nestačí nanést na pleť jen jednou, třeba ráno. Aplikaci je nutné opakovat ideálně každé dvě hodiny a v dostatečném množství, za které se považuje jedna čajová lžička.

5b45e61b5ca02obrazek.png
Eucerin Hydratační krém AQUAporin ACTIVE s UV ochranou SPF 25+UVA/ Nivea Visage Q10 Plus OF 30/ ESSENTÉ Denní krém SPF 30

  • Ještě intenzivněji se zaměřte na hydrataci pleti

V létě je více než kdy jindy nutné dodržovat pitný režim. Proto s sebou stále noste pitnou vodu, například v krásné designové lahvičce, která vás bude k pití ještě více motivovat. Jen to ovšem nestačí. Slunce, vítr, voda, to vše naši pleť vysušuje. Proto je tak důležité hydratovat ji kvalitními kosmetickými přípravky, které zajistí, aby voda zůstala v pokožce co nejlépe vázaná a využívaná. Každé ráno a večer naneste hydratační krém, jednou za týden si dopřejte hydratační masku a nezapomínejte na návštěvu kosmetického salonu, ideálně každý měsíc. Přípravky, s nimiž pracují kosmetičky, mají přece jen větší efekt, než ty běžně dostupné.

  • Nasaďte kyselinu hyaluronovou

Ta je totiž součástí naší pokožky, ale s přibývajícím věkem jí ubývá, a je tedy nutno ji pravidelně doplňovat. V létě o to více, nejlépe správným kosmetickým přípravkem. „Ty nejkvalitnější obsahují nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která pleť ochrání ve vnějších vrstvách pokožky, ale zároveň pronikne do spodních vrstev a motivuje buňky k aktivitě,“ upřesňuje Denisa Jasinská z blogu o kosmetice a péči o pleť Inspirace.essente.cz.

5b45e7c21c363obrazek.png
HYALURON ANTI-AGE SÉRUM, Nafigate/ Nobilis Tilia Hyaluronové sérum, Folly.cz/ Original ATOK Hyaluronový fluid, Biooo.cz

  • Objevte peptidy

Proti vzniku vrásek je vhodné začít bojovat včas a vybavit se přípravky, které stimulují tvorbu kolagenu. Ten napomáhá k tomu, aby pleť zůstala co nejdéle pružná. Úžasnou revoluční látkou jsou peptidy (konkrétně SNAP-8™ peptide), které umí vrásky redukovat a také vyplnit.

  • Make-up nahraďte BB krémem

V létě se vyvarujte nánosů make-upu, pod nimiž se budete zbytečně potit. Vybavte se raději nemastným BB krémem, který bude tak lehký, že nebude ucpávat póry a pleť krásně rozjasní.

5b45e94a834c9obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Uložit

Uložit

Reklama