shutterstock-1082655902.jpg

Zdroj: Shutterstock

Plnotučné mléko - Kyselina mléčná v plnotučném mléce zklidňuje pokožku, a také ji hydratuje. Namočte do mléka dva vatové tampónky a na pár minut je položte pod oči.
 
Vaječné bílky - Nejen, že vám pomohou v boji s tmavými kruhy pod očima, ale také zjemní pleť a pomůžou předcházet vráskám. Vaječný bílek oddělte od žloutku a pak ho vyšlehejte. Následně malým štětcem naneste pod oči. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.
 
Zelený nebo černý čaj - Zelený i černý čaj mají uklidňující účinky a snižují otoky. Nechte dva sáčky na minutu namočené v šálku horké vody a pak je dejte na půl hodiny do lednice. Poté je na 15 minut přiložte na oči.
 
Okurka – Plátky okurek fungují velmi dobře proti pytlům pod očima. To souvisí s antioxidanty, které tato zelenina obsahuje. Ty mají uklidňující účinek a omezují otok. Umístěte dva chlazené plátky okurky na oči a nechte přibližně 5 minut.
 
Syrové brambory – Pokud nemáte okurku, sáhněte po bramborách. Fungují velmi dobře jako alternativa. Oloupeme brambory, nakrájíme na plátky a pod každé oko jeden z nich položíme. Plátky brambor také pomáhají odstranit přebytečnou vlhkost pod očima.
 

Reklama