Epipremnum

Říká se jí šplhavnice a jde o nenáročnou pokojovou rostlinu, která může dorůst až do délky 6 metrů a pokud ji dobře umístíte, může tvořit dlouhé převisy. Šplhavnici dejte na světlé místo, ale v žádném případě na ni nesmí přímo svítit slunce. Má ráda vlhkost a hodí se pro úplné začátečníky.

643d47645b0f2image.jpg
Foto: Shutterstock

Zamiokulkas

Velmi odolná rostlina, která zvládne i ty nejtemnější kouty, pamatujte si ale, že nemá ráda chladné prostředí, ale na druhou stranu jí nevadí sucho a vyšší teploty. Zároveň i potěší fakt, že je odolná vůči škůdcům a chorobám. Tahle rostlina vám vydrží vážně dlouho.

643d47c04329cimage.jpg
Foto: Shutterstock

Sansevieria

Máte problém s tím, že zapomínáte zalévat květiny nebo se vám do toho zkrátka nechce, tak to neděláte a většina rostlin vám pak uhyne? Sansevieria to vydrží a dokonce vám do bytu vžene barvy. Téhle rostlině se říká tchynin jazyk, říkáte si, proč? Asi proto, že se jí jen tak nezbavíte, vydrží toho opravdu hodně. 

shutterstock-1299588049.jpg
Foto: Shutterstock

Aglaonema

Označuje se také jako spící panna a její listy se dokážou nádherně zbarvit. Můžete si vybrat mezi 21 druhy a nezapomeňte na pravidelnou zálivku, ale nepřežeňte to, ať nestojí několik dní ve vodě, to by jí moc neprospělo. Osvědčilo se i otírat listy vlažnou vodou. Nedávejte ji tam, kde je průvan nebo kde se kouří.

643d481401b26image.jpg
Foto: Shutterstock

Spathiphyllum

Lopatkovec neboli Spathiphyllum je rostlina, která kvete, ale nezapomeňte ji pravidelně zalévat. Bude vám zdobit interiér, vypadá velmi elegantně. Nevypadá, ale je nenáročná, takže vám jen tak neuhyne.

643d48480293cimage.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj: Instagram @simplyplant.cz, gardners-eshop, Příručka Stínomilné pokojovky, izahradkar, citrus-eshop