Sezona podzim/zima pomalu, ale jistě klepe na dveře. V obchodech plavky a letní šaty střídají kabáty, trendy saka a pleteniny. A přestože je na balení se do teplých vrstev stále hodně času, vy i váš šatník jistě uvítáte malou přípravu. Přeci jen, štěstí přeje připraveným, ne? 

Sexy a šik čtyřicítka

Stárnout s grácií, umět nosit nejen své křivky, ale i věk, vnímat sebe, nikoli číslo v občanském průkazu. Říká se, že zlomovým momentem je u žen třicítka. Pokud to tak je, anebo ne, je na každé z vás. Důležité však je, zaseknout se v pubertě. Nejen mentálně, ale i po stránce stylu a oblékání. Pokud už vám tedy bylo třicet, dokonce už i čtyřicet, váš šatník by už měl mít jasné a pevné základy, které dle sezony vyšperkujete o nějaký ten žhavý trend. A těchto 5 by vám rozhodně nemělo letos uniknout. 

Kožený kabát

Anebo koženkový! Kůže jako taková nikdy nevyjde z módy. Klasickou bundu nebo křivák však nechte ve skříni a raději se poohlédněte po kabátě z tohoto nadčasového materiálu. Délku volte midi, tedy k lýtkům, nezapomínejte na pásek, který vykouzlí dokonalou siluetu a pokud se vám zdá černá barva moc tvrdá, vsaďte na tmavě zelenou nebo hnědou. S krémovými kalhotami, kašmírovým svetrem a výraznou kabelkou například v oranžové barvě, budete nepřehlédnutelná. 

Kostky

Jistě, kostkovaný vzor není žádná novinka. Od jistého věku by se však měl zařadit mezi stálice podzimního šatníku. Nadcházející sezonu se kostkám proto nevyhýbejte a investujte ideálně do skvěle padnoucího saka nebo kabátu. Zemité barvy takových svršků v kombinaci s barevnými doplňky jsou sázkou na jistotu. 

Žebrovaný úplet

Snažily jste se žebrování vyhýbat? V tom případě je načase najít společnou řeč a nosit tento typ pletací techniky. Máte-li totiž štíhlou postavu, anebo  toužíte zdůraznit své křivky, žebrování bude dokonale kopírovat tělo a vytvoří iluzi přesýpacích hodin. 
Nosit můžete například top se stojáčkem a odhalenými rameny nebo šaty v kombinaci se sakem a kotníčkovými botami. Business outfit je rázem na světě. 

Mokasíny

Pokud byste si do babího léta měly pořídit jeden pár bot, měly by to být mokasíny. S prodlouženou špičkou, z kvalitního materiálu, se zajímavým detailem nebo ve výrazné barvě. Noste je do práce ke kalhotovému kostýmku, v k žebrovaným šatům, anebo o víkendu k džínám a svetru. Ty pravé mokasíny vám zaručí nejen pohodlný krok, ale také krásné a elegantní nožky na pohled. 

Také si přečtěte:

Reklama