1. Nezbytné Céčko

Asi první, co nás napadne, pokud chceme o svoji imunitu pečovat, je vitamin C. A je to správně. Pověstné „Céčko“ totiž působí jako antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před volnými radikály, podporuje tvorbu bílých krvinek a pro naši obranyschopnost je nepostradatelný.
5c4099ec58d6eobrazek.png

Denně bychom měli našemu organismu dodat asi 60 mg vitaminu C. Pokud jsme ale nachlazení nebo se potýkáme se stresem, naše potřeba se razantně navyšuje, a to až na 1000 mg denně. V ten moment je vhodné tělu dodávat vitamín C nejen pomocí ovoce a zeleniny, ale také kvalitních doplňků stravy. Takovým je třeba GS Vitamin C, který se prodává ve dvou variantách, s obsahem 500 a 1000 mg vitaminu C. Vitamin C je zde obsažený ve formě speciálních tablet Time-Release, ze kterých se účinná látka uvolňuje pozvolna. Navíc je tento přípravek obohacen o šípky, které bychom díky jejich vysokému obsahu vitaminu C klidně mohli nazývat superpotravinou našich babiček.

2. Ty správné živiny pro naši imunitu

5c41dbf0a8bffobrazek.pngNaše obranyschopnost je chytrým systémem, který pro svoje fungování potřebuje celou řadu živin, jež mu dodáváme ve stravě. O vitaminu C již zde řeč byla, nesmírně důležité jsou ale i vitaminy A, B-6, E či zinek, železo, měď a selen.

Všechny tyto vitaminy a prvky najdete v přípravcích GS Extra Strong Multivitamin a GS Extra Strong Multivitamin 50+. Posledně jmenovaný navíc obsahuje sibiřský ženšen, který se po staletí používal v lidovém léčitelství v Rusku a Číně. Látky z této rostliny stimulují naši obranyschopnost a díky jejich výjimečným účinkům je využívají například vrcholoví sportovci nebo kosmonauti.

3. Miliardy malých pomocníků

Možná vás to překvapí, ale imunita je úzce spojena s našimi střevy. Zde se nacházejí užitečné bakterie, které mají schopnost chránit nás před škodlivými mikroorganismy a snižovat jejich toxické účinky. 5c41dc1cac99bobrazek.pngV každém z nás žije přibližně 100 000 miliard těchto malých pomocníků! Také na ně nepříznivě působí různé vlivy: může to být třeba hormonální antikoncepce, užívání antibiotik, nedostatek vlákniny či strava založená na bílém pečivu, uzeninách nebo přemíře cukru. V těchto případech se doporučuje probiotika doplňovat i formou kvalitních doplňků stravy. Pomoct nám můžou potraviny obsahující probiotika, ale i dobré doplňky stravy. Třeba GS Laktobacily Forte 21 obsahují v denní dávce 21 miliard životaschopných organismů z celkem 9 důležitých bakteriálních kmenů. Jeho složení je navíc obohaceno o významný antioxidant selen, který chrání buňky před poškozením volnými radikály.

V době, kdy užíváme antibiotika, bychom měli probiotika doplňovat ještě více. Tyto léky totiž nelikvidují pouze škodlivé mikroorganismy, ale i ty, které nám pomáhají. Na trhu se momentálně vyskytují i takové doplňky stravy, které jsou určené přímo pro tyto situace a které obsahují extra velké množství odolných bakterií. Sáhnout můžeme například po přípravku GS Laktobacily Forte Antibio 40, v němž v denní dávce nalezneme až 40 miliard mikroorganismů.

4. Šikovné bylinky

5c4099fd59c2aobrazek.pngPříroda nabízí celou řadu látek, které nám mohou pomoct být silnější, zdravější a nepodléhat tak snadno různým virům a bakteriím. Bylinek, které mají napomáhat k lepšímu fungování naší obranyschopnosti, je celá řada. Oblíbená je například třapatka nachová, spíše známější pod latinským názvem echinacea. Je možné zpracovat všechny části rostliny, nejúčinnější je ale její kořen. Výtažek z této krásné růžové květiny najdete spolu se zinkem a vitaminem C například v GS Echinacea FORTE 600.

5. Cvičení nejen pro hezké tělo

Pravidelné cvičení je jedním ze základních pilířů vyváženého životního stylu. Kromě toho, že pomáhá chránit náš oběhový systém, snižuje krevní tlak a pomáhá nám si udržovat zdravou váhu, se má za to, že má také dobrý vliv na naši imunitu. Kromě toho, že celkově přispívá k našemu zdraví a tím pádem i k funkčnímu imunitnímu systému, může prý usnadňovat cirkulaci buněk a látek uvnitř něj a tím umožňovat jeho efektivnější fungování.

Pro více informací klikněte ZDE

Reklama