sfdff.jpg
Foto: Scott Garfield/Netflix

Bledé modré oko

Film je založen na stejnojmenném románu Louise Bayarda z roku 2003. Sleduje veterána detektiva Augusta Landora (Christian Bale), který zkoumá řadu děsivých vražd. Landorovi pomáhá mladý kadet americké vojenské akademie Edgar Allan Poe, který se později stal světově proslulým autorem.

Hororový krimi film je k vidění na Netflixu.


 
King

King, lvíče určené k pašování, uteče z letiště a najde útočiště v domě dvanáctileté Inès a patnáctiletého Alexe. Sourozenci pak dostanou bláznivý nápad odvézt ho zpátky do Afriky. V patách však mají celníky, kteří jim život nijak neulehčí. Když se k jejich dobrodružství přidá svérázný dědeček Max, kterého předtím viděli jen dvakrát, je možné všechno.

Rodinný film King můžete sledovat na HBO Max.


 
Představujeme vám Chippendales!

Rozsáhlá kriminální sága Představujeme vám Chippendales! vypráví skandální příběh indického přistěhovalce Somena „Stevea“ Banerjeeho, který se překvapivě stal zakladatelem největšího impéria pánského striptýzu na světě, přičemž nedovolil, aby mu cokoli stálo v cestě.

Od 11. ledna je seriál dostupný na Disney Plus.


 
Ztratil se pes

Ztráta nejlepšího přítele je dost zlá, ale ve filmu natočeném podle knihy Paulse Toutonghiho z roku 2016, je v sázce ještě víc: Fielding a John mají pouhé dva týdny na to, aby našli psa Gonkera, který nutně potřebuje léky, aby přežil. Společně s podporou Fieldingovy matky Jinny a spousty laskavých cizích lidí se nezastaví před ničím, aby svého mazlíčka našli a přivedli domů.

Film je dostupný od 13. ledna na Netflixu.


 
Makanai: Jak se vaří pro Maiko

Šestnáctiletá Kiyo Nozuki opouští svůj domov v Aomori a vydává se do Kjóta, aby se stala maiko, což je označení pro dívku, která se školí na gejšu. Doprovází ji věrná kamarádka Sumire Herai, která má úplně stejný sen. Kiyo má však potíže osvojit si i základní dovednosti, proto je ze školení na gejšu vyloučena. Ještě než se celá uplakaná stačí vrátit domů, vyjde najevo, že umí dokonale vařit. Je tedy nakonec přijata coby makanai, kuchařka v domě, kde společně žijí maiko.

Seriál Makanai: Jak se vaří pro Maiko je od 12. ledna dostupný na Netflixu.

Zdroje: HBO Max, Netflix, Disney Plus, Netflixer, ČSFD