etet.jpg
Foto: Netflix

Neobyčejná

Vítejte ve světě, kde se u všech, kterým už bylo 18 let, vyvine superschopnost. U všech kromě 25leté Jen, která má pocit, že zaostává. Spolubydlící Jen – Carrie, Kash a záhadný nalezenec – jí naštěstí brání topit se v sebelítosti. Ztracená ve velkém, matoucím světě a vyzbrojená trochou naděje a hromadou zoufalství se Jen vydává na cestu za objevením vlastní superschopnosti. Možná při tom ale zjistí, že vlastně jen stačí být v pohodě. Seriál je na Disley Plus dostupný od 25. ledna.


 
Fauda

Mezinárodně úspěšný izraelský seriál sleduje bývalého zvláštního agenta protiteroristické jednotky Dorona, který se rozhodne vrátit zpět do služby, aby dopadl vrcholného teroristu hnutí Hamás Abu Ahmada. Tohoto muže se před svým odchodem z armády pokusil zabít, leč zřejmě neúspěšně. Abu Ahmad je podle posledních informací nejen naživu, ale připravuje zřejmě rozsáhlou teroristickou operaci. Ve 4. řadě, která na Netflix dorazila 20. ledna, bude tým čelit bojovníkům Hizballáhu z Libanonu, ale také palestinským ozbrojencům na Západním břehu Jordánu.

The Last of Us

Na HBO Max už přistál druhý díl nového dobrodružného sci-fi seriálu The Last Of Us, který je adaptací kultovní stejnojmenné hry. Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili.

Z jiného těsta

Komedie Z jiného těsta, kterou Netflix uvedl 27. ledna, začíná u starého mládence Ezry Cohena (Hill), který touží po vztahu. Jednoho dne potká Amiru Mohammed (London). A přes to, že jejich první setkání bylo trochu dramatické, nakonec se do sebe zamilují. Jejich vztah si však bude muset projít zkouškou ze strany obou rodin. S Ezrovými progresivními rodiči (Louis-Dreyfus a Duchovny) a neústupnými, ale starostlivými rodiči Amiry (Murphy a Long), kteří se nemilosrdně budou motat do jejich životů, to opravdu nebudou mít lehké.

Lockwood a spol.

Britský detektivní fantasy thriller Lockwood a spol. založený na stejnojmenné sérii knih pro mládež od autora Jonathana Strouda dorazil 27. ledna na Netflix. Sleduje trio nadaných dospívajících lovců duchů uprostřed strašidelné epidemie v Londýně. Trojici tvoří dva nadaní chlapci a dívka vykazující mimořádné parapsychologické schopnosti. Tahle neobvyklá trojka, známá jako Lockwood a spol., má odhalit tajemství, které změní chod dějin.

Zdroje: Netflix, HBO Max, Disney Plus, ČSFD, Netflixer