62bc5e3b9b0fdobrazek.png

Architektura, sůl i víno v chorvatském ZadaruObjevte historickou identitu města v šesti salonech rekonstruovaného knížecího paláce, od renesance přes baroko a italský klasicismus až po současnost. Pak se vydejte za zkušeností získávání soli z moře do unikátní laguny Solana Nin, jejíž kořeny sahají až do časů římského impéria. A na závěr usedněte při  západu slunce na kopci v Královském vinohradu vládce Krešimira v Punta Skala k ochutnávce lahodných vín. To všechno obsáhnete za jediný den při výletě na kole (dobře, jde to i autem…) podél pobřeží Jaderského moře, kde v začátku sezony můžete zahlédnout i delfíny, středomořské tuleně nebo želvy karety.

I tady si můžete užít luxusu a vybrané péče. Resort Falkensteiner Punta Skala nedaleko obce Petrčane u dalmatského Zadaru si zabírá celý poloostrov jen pro sebe a své hosty. V jeho areálu najdete čerstvě rekonstruovaný prémiový rodinný Falkensteiner Family Hotel Diadora, vedle hotelu Iadera jen pro dospělé i s rozlehlým wellness centrem, a dokonce i diskrétní apartmány Senia. Všem společně pak slouží vlastní poklidné pláže. Anebo špičkový sportovní areál Fortis club, kde se můžete věnovat 25 sportovním aktivitám (včetně profesionální herny e-sportů) i pod vedením známých bývalých hvězd, jako jsou tenista Karel Nováček nebo triatlonista Luc van Lierde. Alternativní nabídku základny zajišťuje ještě nedaleko rodinný Falkensteiner Club Funimation Borik. Každopádně léto u moře nemusíte strávit zdaleka jenom vleže…

62bc5e5dbd3feobrazek.png

Ochlazení v parném létě… na ledovci nad Schladmingem

Dachsteinský ledovec v Rakousku přináší ledové ochlazení i v létě. Do výšky 2700 metrů nad mořem vás vyveze za pár minut lanovka, anebo si můžete vyšlápnout po svých. A pak se kochat výhledy, klidně až do Česka, i svěžím vzduchem. Vzrušení přinese procházka po „mostu do nicoty“, stometrové lávce s prosklenou podlahou nad údolím. Pak oblékněte bundu a zajděte do Ledového muzea, Anebo si jen tak vyjděte po sněhových pláních, kde se i v létě na lyžích pilně připravují nejen elitní světové týmy, ale i naděje z dětských klubů. Do Ramsau pod Dachsteinem to máte autem dvacet minut ze štýrského Schladmingu, kde si už zase užíváte teplé léto třeba s raftováním po řece nebo jen osvěžením v hotelovém bazénu.
Falkensteiner Hotel Schladming má rozlehlé vodní centrum Aquapura Spa (s 1500 m2) s vnějším i vnitřním bazénem, vířivkami, dalšími saunami i fitness centrem a masérským zázemím. V luxusním Hochgolling suite najdete i efektně umístěnou vanu přímo uprostřed pokoje a taky privátní saunu. Ostatně celý hotel stojí za důkladnější prohlídku. Na první pohled zaujme jeho moderní architektura s alpskými akcenty z dílny známého studia Hohensinn Architectur, dřevěná fasáda, rozlehlé prosklené plochy s dokonalými výhledy i velkorysé terasy apartmánů. Kompletní zážitek pak doplní vybraná kuchyně i nápoje ve zdejší restauraci Steirer. Tečku můžete napsat v útulném baru s pohledem na potemnělé strmé svahy proslulé sjezdovky Planai za okny. Ani na chvíli nevypadnete z trojúhelníku: Sport. Spa. Style.

62bc5e767c5b2obrazek.png

Kronplatz, království kol i „dospělého“ poklidu

Čechy nejoblíbenější lyžařské středisko Itálie se v létě, tak trochu utajeně, mění v cyklistický ráj. Zdejší bikepark nabízí 16 úchvatných trailů. Jak si tedy vybrat? Nejlíp sjet všechno! Nejdelší 8,6 km dlouhý je Gassl do Olangu, možná nejzajímavější Herrnsteig trail měří 8,1 km s převýšením 1349 metrů. Patří k nejhezčím v Alpách i díky tomu, že nabízí mnoho drobných alternativních odboček. Šutry, kořeny, šotolina, lesní kulisa, výhledy – nechybí nic…Většina červených a delších byla vystavěna s pomocí mechanizace, černé a kratší už jsou poctivou „ruční prací“ zdejších kopáčů. V okolí najdete další panoramatické trasy pro kola všeho druhu, ale i vzrušující silniční okruhy. Kvalita bike zážitků naroste i dojezdem, resp. ubytováním.
Jako ideální tip se jeví Falkensteiner Hotel Kronplatz, jen pár kroků od dolní stanice lanovky v Rieschachu. Je to první aktivní pětihvězdičkový hotel významné původně jihotyrolské skupiny, která má dva hotely i v Česku. Jeho erbovní heslo Welcome home vás tu provází po celý pobyt. Regeneraci poslouží vyhlášená wellness zóna Aquapura Spa o velikosti 1400 m2, u bazénku si můžete poležet i venku na sluníčku. Hotel nabízí pro zpestření i slušnou lezeckou stěnu, a kdo se vydrápe rychle nahoru, může vyhrát i láhev vybraného pití. Kuchyně vaří ve stylu 7 Summits Slow Food, vskutku lahodně… V rámci programu Concierge Experience si navíc můžete dojednat setkání se zajímavou osobností, zkuste požádat třeba zrovna o belgického mistra světa v maratonu na horských kolech Roela Paulissena, který nedaleko tráví velkou část roku. Falkensteiner Kronplatz má status adults only, tedy nešvitoří tu dětské hlásky.

62bc5e9115647obrazek.png

Jazz v lázeňském resortu

Letní lázeňskou pohodu v Mariánských Lázních obohatí Falkensteiner Summer Jazz festival, který nabízí každý prázdninový pátek od 20 hodin ve zdejším Falkesteiner Spa Resortu jazzové koncerty. Už 15. července zahájí M. K. Collective, následují Petra Brabencová Quartet, Krajiny světa, Jazz Cakes, Alison Wheeler band a další. Jen pár týdnů se Mariánské Lázně, na západě Čech, pyšní jako jedenácté lázeňské město na světě na seznamu UNESCO. Kde jinde si tedy vychutnat ty nejlepší procedury?
Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně patří do elitní kategorie Premium Collection. Vznešená historie 19.století, časů fin de siècle na Vás dýchne hned při vstupu. Hotelové zázemí disponuje prvotřídními lázeňskými službami, užít si můžete pět bazénů, jeden z nich se slanou vodou. Zdejší Spa Medical Centre se rozkládá na 2500 m2 a poskytuje 90 druhů léčebných a ozdravných procedur nebo balneologických programů včetně skotských střiků i postcovidových terapií. Motto pobytu se nese v kombinaci tří slov „Heal Restore Relax“ – Vyleč, obnov, relaxuj… Hotel má i vlastní pramen Alexandra s vysokým podílem volného oxidu uhličitého. Předností a účinků místního kraje s oblibou využíval i Karel IV., císař římský a král český. Lepší referenci už asi neseženete…

62bc5eae8104eobrazek.png

Monkey Business v Monkey baru, to není jen malá opička
 
Nezoufejte, ani pokud musíte zůstat v rozpálené Praze. The Monkey Bar Prague nabízí nový koncept popracovní kultury, tzv. afterwork culture. Lahodné tapas, zážitková gastronomie i nově vnímaná klasika se tu skvěle doplňují s koktejly na Monkey 47 ginu s hudebními rytmy. Ambasadorem baru je kapela Monkey Business a Matěj Ruppert jako dýdžej tu vytvoří atmosféru 28. června v 18 hodin. Před ní tu už hráli Dasha, Frujty nebo Nick Hayden. Podobné „tematické“ večery se tu chystají pravidelně každé poslední úterý v měsíci, ale nezklame ani každodenní běžný provoz, vyzkoušejte.
Monkey bar sídlí po rozsáhlé rekonstrukci v čerstvě znovuotevřeném Boutique Hotelu Falkensteiner Prague na rohu Opletalovy a Růžové ulice přímo naproti hlavnímu nádraží (je tam i stanice metra, o kus dál jezdí tramvaje, auto nechte doma…). Skrývá se tu ojedinělá oáza pohodlí, rozmazlujícího luxusu i klidu za okny tepající metropole. Jen na pár dní, večerů a nocí… Vychutnejte si atmosféru místního zeitgeistu, vyladěnou spojnici tradice a inovace. Součástí nabídky je velkoryse rozšířené Aquapura City Spa a nová tělocvična.

62bc5ec433dfbobrazek.png

62bc5df778744obrazek.png

Reklama