Některé „babské“ recepty, kterak zažehnat chřipku a nachlazení, jsou vážně odporné! Přečtěte si náš TOP 5 těch nejhnusnějších, z nichž jsme dokonce jeden vyzkoušeli na našem pokusném redaktorovi. Chudák, přežil, ale...

Pojďte si vychutnat 5 neodpornějších receptů, jak vyzrát na chřipku a nachlazení. Některé z nich opravdu hraničí s dobrým vkusem. Člověk ani nechce domýšlet, jak na ně lidé přišli...

Z bohatého výběru jsme zvolili nakonec následující pětici. Účinnost si netroufneme soudit, pokud snad najdete odvahu a některý z receptů vyzkoušíte, můžete se o ní zmínit v diskuzi pod tímto článkem.

  • 5. místo: Oblemcejte se tvarohem, je to slast! Od bolesti v krku prý zaručeně pomůže, když na plátýnko rozetřete vrstvu měkkého tvarohu (asi jako když si chcete namazat krajíc). Výsledek si připlácnete na bolavý krk. Ve tvarohovém zábalu jdete chrupkat. Ráno budete zpívat jako slavík. Tak schválně!
  • 4. místo: Kopněte do sebe cibulový sirup! Nakrájejte 3 cibule na kolečka, postupně je vrstvěte do misky a každou vrstvu posypejte cukrem. Nakonec vše přikryjte a nechte několik hodin odstát. Cibule pustí šťávu, kterou slijete do skleničky - sirup je hotový! Podává se při kašli několikrát denně čajovou lžičkou. Hotová mňamka, co?
  • 3. místo: Pochutnejte si na máslovém čaji. A nemusí to být o páté, ale klidně o čtvrté nebo v poledne. Jen na to musíte mít žaludek. Tenhle speciální čaj zaručeně odstraní bolest při polykání a pálení v krku. Příprava: Uvaříte 250 ml silného černého čaje, do něj vmícháte polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Vypijete co možná nejteplejší.
  • 2. místo: Citron, citron a zase jen citron. Od úporného kašle údajně pomůže, když vymačkáte šťávu z jednoho středně velkého citrónu, tu chvíli kloktáte a pak ji spolknete. Co na to řeknou chuťové pohárky a žaludek, už recept neřeší. Hlavně že kašel je fuč!
  • 1. místo: Vítězství a titul domácího zabijáka si vysloužil křen s medem. Nastrouhejte na jemno křen a rozetřete ho s medem. Poměr jsou dvě lžíce křenu na jednu medu. Užívat by se měla jedna čajová lžička třikrát denně. Odvážným přejeme upřímnou soustrast!

Otestovali jsme na Jakubovi...

Z řad redakce jsme vybrali dobrovolníka, který dostal na výběr z výše uvedených receptů. Zajímala nás hlavně chuť lidového léčiva. Rozhodl se pro číslo 3. Jak testování máslového čaje dopadlo, to si můžete prohlédnout v následujícím obrazovém záznamu.

FOTOREPORTÁŽ: 12 snímků

Téma dne 15. 2. 2013: Léčivé fujtajbly

  • Znáte (a používáte) nějaký léčivý „fujtajbl“?
  • Jakou nepříjemnou, odpornou, nebo dokonce bolestivou léčebnou procedurou jste prošla?

Na téma o léčivých fujtajblech a nepříjemných léčbách pište své příspěvky formou zážitků a zkušeností na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 15. 2. 2013, 15.00 hodin. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Po skončení tématu se dozvíte, kterou z přispěvatelek odměníme pěkným dárkem: meruňkovým a třešňovým šamponem GARNIER KIDS.

garnier

Reklama