Balzám na rty je snad nejpoužívanější kosmetický produkt, který určitě nechybí v kabelce žádné z nás. Někdy si říkám, jestli nejsem na balzámech přímo závislá, ale pak se podívám na stolek plný rtěnek a vidím tu posedlost jinde. Mým kosmetickým stolkem už si prošlo na desítky různých balzámků, ale jsou dva, ke kterým se už roky vracím a pak jsem vybrala tři další, které mě baví teď. Tak schválně, jestli se s vámi na některých shodnu.

balzamy

1. Vaseline

Moje jednička už pár let! Vazelínu si kupuji vždy, když jsem v Anglii, a to všechny druhy včetně modré, která na fotce není. Používám ji doma a hlavně na noc, protože chci mít vždy ráno krásné a hebké rty, takže bez ní neusnu. Přiznám se, že v kabelce tyhle prstem se nanášející produkty nenosím, protože je to pro mě nehygienické. Ovšem na doma naprostá jednička! V listopadu si zase odletím do Blackpoolu pár kousků koupit, do zásoby.

2.  Blistex MedPlus

Už mi dochází druhá krabička a rozhodně si koupím i třetí. Mentolová léčivá mastička od Blistexu je pro mě záchrana, když se mi zdá, že jsou rty víc suché a klidně si jej natírám večer pod vazelínu. Stejně jako první značku, nenosím tuhle krabičku v kabelce a výhradně si ji nechávám na doma a trvalé místo má na konferenčním stolku u televize. Tam léčím.

Přečtěte si také:

3. Lolli Balm, Benefit

Nedávno jsem se zhrozila, že mi tenhle balzám dochází a budu muset kupovat nový. Každopádně to udělám ráda, protože tohle je přesně ten, který nosím v kabelkové kosmetické taštičce pořád. Je krásně mastný, narůžovělý a nádherně voní. Většinou, když mě ve dne omrzí rtěnka, tak se přesunu k Lolli a navíc mám vyzkoušeno, že na rtech dlouho vydrží a hydratuje.

4. Carmex

Tenhle americký balzám mám asi dva měsíce a koupila jsem ho na výdejně parfums.cz. Přiznám se, že tady jsem se nechala inspirovat blogerkami v zahraničí, které jej tak vychvalovaly a uznávám, že měly pravdu. Přirovnala bych ho, díky mentolové složce, k Blistexu, ale má tu výhodu, že ho můžu brát s sebou a používám ho jak doma, tak občas hodím do kabelky, když mám pocit, že mám rty náchylnější nějakému většímu vysychání. Určitě si koupím další a asi zkusím i kalíšek.

5. L´Occitane Ultra soft balm

Zrovna tohle balení balzámu na rty, tělo a vlasy jsem dostala a jedná se o produkt, jehož zakoupením přispíváte na charitativní účely. L´Occitane takové produkty představuje vícekrát do roka, tak věřím, že se zase brzy objeví. Mám tenhle krémový balzám ráda kvůli jeho vůni a používám ho ráno v mezidobí, než se začnu líčit. Rty jsou pak připravené na rtěnky, ale nejsou mastné, a tak se na ně dá kreslit konturkou. Občas si s ním namažu suché lokty, nebo když mám někde suchou pokožku, ale na vlasech zatím vyzkoušené nemám. Třeba na to dojde časem.

Článek připravila naše editorka a zároveň beauty blogerka Kristina z www.mysticlipstick.cz

kristina mystic

Reklama