Sex hraje v našich životech důležitou roli a jen málokdo je se svým milostným životem plně spokojený. Podle velkého průzkumu americké společnosti Hims & Hers, kterého se zúčastnilo téměř 8 tisíc respondentů, by alespoň jeden aspekt svého sexuálního života rádo změnilo 85 % lidí. Zhruba pětina by například ráda zažívala lepší orgasmy, 18 % by chtělo být v sexu sebevědomější, stejné procento by si přálo lepší libido. A kupodivu jen 22 % lidí by chtělo ve svém životě více milování. Oproti tomu celých 72 % by si přálo vyzkoušet v sexu něco nového. „Lidé jsou dnes mnohem zvědavější. V sexu toho podnikají o dost více, než kolik toho zaznamenáváme,“ poukazuje Dr. Denise Asafu-Adjei, jeden z expertů ze společnosti Hims & Hers, který se na průzkumu podílel.

6357a255f1b5fobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Podle nejnovějšího průzkumu by si lidé nejraději vyzkoušeli tyto sexuální trendy:

1. místo: Sexuální roleplaying
Nejvíce lákavým trendem je takzvaný roleplaying, tedy hraní rolí. Rádo by si jej vyzkoušelo 31 % lidí. „Toto zpestření milostného života může mít opravdu pestrou škálu podob a ‚úrovní obtížnosti‘. Tou nejjednodušší je například pouhý sex v převleku doma v ložnici, důmyslnější roleplaying pak může mít podobu důkladného vžití se do nových rolí, kdy partneři na čas přijmou nové identity a vystupují tak vůči sobě třeba i jako naprostí cizinci. Sexuální roleplaying je zkrátka trend, kdy je limitem jen vaše fantazie a ochota podniknout něco nového,“ popisuje sex expertka Veronika Kubíčková.

2. až 4. místo: Dominance a submisivita
O druhé místo v žebříčku těch nejlákavějších se dělí hned tři trendy, které jmenovalo shodně 17 % respondentů: dominantní či submisivní vztah, voyeurismus a takzvaný sugar vztah. Sexuální dominance a submisivita jsou typickými prvky BDSM sexu, který se značnému zájmu lidí těší už několik let.

2. až 4. místo: Voyeurismus
Voyeurismus, tedy sledování jiných lidí při sexuálním aktu, je i dle starších průzkumů velice rozšířenou fantazií, obzvláště pak u mužů, kteří si dokonce rádi představují, že sledují svou vlastní partnerku při milování s jiným. Blízko k němu má i další žhavý trend, který by si rádo vyzkoušelo 12 % lidí, a to takzvaný konsenzuální exhibicionismus, kdy se jedinec oddává sexuální aktivitě za přihlížení jiných lidí.

2. až 4. místo: Sugar vztah neboli sugaring
Sugar dating a sugar vztahy představují druh vztahů, kdy jeden z partnerů tomu druhému poskytuje svou společnost, často včetně sexu, výměnou za nejrůznější dárky – ať už finanční, či materiální – nebo luxusní zážitky. Trend „sugaringu“ je v posledních letech na vzestupu zejména v USA a Velké Británii, a to hlavně mezi studenty: podle výroční zprávy webu SeekingArrangements, který patří mezi nejpopulárnější platformy zprostředkující sugar vztahy, z roku 2020 se mezi lety 2018 a 2019 počet britských univerzitních studentů nabízejících se zde jako „sugar babies“ zvýšil o 36 %.

5. místo: Solo polyamorie
Podle průzkumu agentury YouGov z roku 2020 si až 43 % mileniálů představuje svůj ideální vztah jako nemonogamní. V posledních letech se čím dál otevřeněji mluví o polyamorii a řada především mladých lidí se s ní ztotožňuje. Jedním z nejlákavějších trendů je tak dle průzkumu Hims & Hers solo polyamorie, kterou by si rádo vyzkoušelo 13 % respondentů. „Solo polyamorie je podtyp polyamorie, kdy má jedinec několik sexuálních či intimních partnerů, z nichž ani jeden není primárním partnerem. Solo polyamoristé obecně netouží po společném bydlení s partnerem či partnery, neplánují svatbu ani děti, zkrátka nechtějí klasický vztah vyznačující se vzájemnou závislostí,“ vysvětluje Veronika Kubíčková.

Zdroj informací: tiskové informace, sex expertka Veronika Kubíčková, Ruzovyslon.cz,  výzkum americké společnosti Him & Hers