Vteřinová lepidla jsme si oblíbili. Jsou rychlá, za pár vteřin dokážou věc spravit. Jsou malá, skladná a můžete je mít kdykoliv s sebou. Jsou praktickými pomocníky téměř v každé situaci. Přesto se mnohým z nás opravy s vteřinovými lepidly příliš nedaří. Jaké chyby děláme nejčastěji?

Loctite-oprava-bryli.jpg

1. Slepené prsty

Největší výhodou vteřinových lepidel je jejich rychlost. Je neuvěřitelná, nanesete, přitisknete a je přilepeno. Ale právě to může být pro mnohé z nás i velká nevýhoda. Než stihnete přitisknout, lepidlo lehce steče, vy jej neobratně chcete setřít a máte přilepené prsty. Co s tím? Můžete vzít mýdlo a drhnout a drhnout, ale většinou to nepomáhá. Některé značky mají pro takové případy doslova poslední záchranu – odstraňovač lepidla – např. Loctite Odstraňovač Lepidla je velmi účinný, stačí pár kapek, nechat chvilku působit a kůže na prstech zůstane celá. Toto je ale jen hašení požáru. Jak tomu předejít? Máte několik možností. První z nich je zvolit si lepidlo s gelovou konzistencí jako je například Loctite Super Attak Power Flex Gel, který nestéká a nekape, a tak je s ním lepení snadnější. Nebo zvolte lepidlo, které zaschne až po minutě jako Loctite 60 sekund.

Loctite-60s-aplikace-obuv.jpg

2. Křivě nalepeno

Vzhledem k tomu, že sekundová lepidla fungují tak rychle, snadno se stane, že slepíte věc křivě. Problém je, že to téměř nelze vzít zpět. Opět, můžete použít odstraňovač lepidla, nebo zvolit Loctite 60 sekund. Jak název říká, toto lepidlo vám dává celou minutu na případnou korekci.

Chcete se podívat na naše video?

3. Nedrží

Když lepený spoj nedrží, může to mít několik příčin. Zanedbali jste přípravu – na špinavé, zaprášené, nebo dokonce mastné ploše lepidlo nemůže držet, a tak ani nedokáže věc slepit. Nebo jste vybrali špatný druh lepidla, vyberte takové, které je vhodné pro materiál a věc, kterou lepíte. Když si nevíte rady, zvolte univerzální verzi například Loctite Super Attak Universal, je vhodný téměř na všechny materiály.

Loctite-lepeni-poharu-orez.jpg

Lepidla Loctite můžete zakoupit zde.

4. Kapky

Jestliže se vám stává, že vám po slepení zůstávají v okolí kapky, pokuste se je ještě na začátku odloupnout dříve, než lepidlo úplně ztuhne a nebude s nimi možné nic udělat. Tento problém nastává nejčastěji v případě, že lepíte něco ve svislé poloze a nanesli jste větší množství lepidla, než bylo potřeba. Je možné se ale takovým problémům vyhnout. Vyberte si gelovou verzi vteřinového lepidla, které nestéká například Loctite Super Attak Power Flex Gel.  Druhou možností je vybrat si takové lepidlo, které umožňuje velmi přesné nanášení jako je například Loctite Perfect Pen či Loctite Super Attak Precision.

Loctite-screenshots-video-UltraRepair-A-0029-Vrstva-16.jpg

5. Odlepí se ve vodě

Když lepíte věci, které pak používáte ve styku s vodou, je nutné vybírat lepidlo, které to vydrží. Stačí slepit ouško hrnečku, dát jej do myčky a je opět na dva kusy. Totéž se týká opravy bot. Chodíte v nich nejen za sucha, ale také za mokra. Navíc jsou boty velice namáhány a spoj musí zůstat elastický.  Loctite Power Flex Gel obsahuje gumu, a proto je velice elastický a navíc voděodolný.

oprava-obuvi.jpg

Chcete vědět víc?

Reklama