O latinskoamerické Kostarice se dočtete, že je „snem všech cestovatelů“, ovšem historické památky, či moře ideální ke koupání nebo šnorchlování zde nenajde - zato tahle země představuje jeden obrovský národní park!

Původně banánová republika (kdo by neznal značku Chiquita) vyhrává u milovníků flory a fauny, horských túr a adrenalinových sportů, kteří ocení téměř evropskou úroveň i bezpečnost, a nevadí jim trošku si za ní připlatit.

1. Sopka Volcán Poas

Leží v nadmořské výšce asi 3000 m a cestou k vulkánu v národním parku potkáte zajímavé rostliny. Měli jsme prý obrovské štěstí na počasí…

1

2. Park Ecocentro Danaus

Zde jsme se ocitli „mimo program“. Náš průvodce zjistil, že procházky panenskou džunglí, kde zvířátko spatříte spíše omylem a ještě pomocí dalekohledu, nás nudí a navíc ten den lilo jako z konve, a tak nám dopřál park umělý (nepoznali byste to). Tady se to živými tvory a nádhernými květy hemžilo, až oči přecházely, takže nám ani nevadilo promočené oblečení.

3

3. Řeka Caňno Negro

Z lodi lze spatřit nejen opice, lenochody a papoušky, ale též roztodivná zvířátka, která jako by vylezla z miniatury Jurského parku - některá jsem si dokonale prohlédla až doma na monitoru.

4

4. Oblast Monteverde

Sem jsme se vydali na vycházky po visutých mostech nad pralesem a jeden z nás (já to nebyla) i za letem na konopné dráze. Jelikož tu permanentně lehce prší a k tomu jsme měli štěstí na sluníčko, podařilo se mi vyfotit cestou do městečka něco, co jsem ještě nikdy neviděla.

2

5. Národní par Rincón de la Vieja

Tady najdete parazitující „fíkovník škrtič“, likvidující okolní stromy a také bahenní gejzíry, ve kterých to pěkně vře. Bahýnko lítá až metr vysoko, ale jelikož není příliš fotogenické, vyfotila jsem raději barevně fascinující sopečnou krajinu, kterou jsme procházeli.

5

Více se o Kostarice dočtete v chystaném fotoseriálu, kde nebude opět tradičně chybět spousta obrázků, nejen zvířecích... a možná se mi podaří zprostředkovat rozhovor s naším úžasným průvodcem Osvaldem, jehož životní osudy vás překvapí - navíc je to velký fešák!

Čtěte také:

Reklama